SRT Yayın Akışı - 23.01.2019
Son Dakika

ZEVALE GİDİŞ Mİ?...28 Eylül 2017 - 09:34, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Hemen belirtelim ki, bizim Saadet Partisi ve Milli Görüş aleyhine bir düşüncemizin olması asla düşünülemez. Ancak yılların siyasi birikimine sahip olan Milli Görüş, maalesef bazı nâdân(!) yönetici kadroların tutumu sebebiyle, gün be gün taban kaybetmektedir.Hemen belirtelim ki, Milli Görüş hiç kimsenin babasının malı değildir. Onun için Milli Görüşün patentinin bazılarınca alınması, siyasi nezaketsizliğin daniskasıdır.Eğer Milli Görüş son dönemlerde lâyıkı ile yönetilseydi, her seçimde oy kaybetmez, tam aksi oy kazanırdı. Ama Milli Görüşü temsil ettiklerini zannedenler, bazı oyunlarla ele geçirdikleri Saadet Partisini, bu acıklı durumlara düşürdüler.Hâlâ bir türlü anlaşılamayan, bu gabî(!) duruşun nereden kaynaklandığıdır. Milli Görüş tabanının, bunca karanlık hesabı olanlara, artık ayağa kalkıp, ‘dur, yeter’ demesi gerekmez mi? Milli Görüşü, temsil edemeyenlerden kurtarması ve becerebileceklere teslim etmesi gerekmez mi?

               Halâ bazılarının bunca tahribine rağmen sabır göstermek, Milli Görüşün sonunu sağlamaktan öte neye yarar? Zira bu sabır, Milli Görüşün uçuruma yuvarlanmasına neden olacaktır. Ondan sonra herkes, bunun vebalinden kurtulmak için, köşe bucak kaçacaktır.Hiç kimse kendisini kandırmasın. Zira meseleler ortadadır. Onu görmek için dürbüne ihtiyaç yoktur. Önemli olan yiğitçe herkesin ayağa kalkarak, avazı çıktığı kadar bağırıp, suçluları işaret parmağı ile millete göstermeye çalışmasıdır.Aslında bu işin asıl sorumluları, Saadet Partisinin düşürüldüğü duruma vâkıf olanların sessizliğidir. Saadet Partisini fikren ve oy potansiyeli itibariyle iflasa sürükleyenlerden, tarih hesap soracaktır. Ama maalesef bazı şaşı gözler, bu tehlikeli gidişatı görmemeye çalışmaktadır.Bunların maksadı, bu gidişatı ve kendilerini aşabilecek ve Milli Görüşe dinamizmi getirebilecek insanların önünü kesmek, böylece hamleci olan gençlerin eforunu zayıflatmaktır.

                 Bunlar önce merhum Necmettin Erbakan hocamızı suçlama ile işe başladılar. Şimdi de mahdumunu devre dışı bırakmak için, insaf dışı suçlamalarına devam etmektedirler. Her şey gün gibi aşikâr olduğu halde, yalana tutunmanın faydası var mıdır? Bu insafsızlık değil de nedir? Bu hal, gerçek Milli Görüşçülere yakışır mı?Bunlara rağmen, herkesin vurdumduymazlıktan uzaklaşarak, Allah için olaylara net gözlükle bakıp, değerlendirmelerde bulunması gerekir. Bu meselede hatır dikkate alınmadan hareket edilmeli, davanın selameti için yapılması gereken hamle yapılmalıdırYıllardan beri Milli Görüş davasını iğdiş edenlere, çıkmaza sokanlara daha ne kadar müsamaha edilecektir? Herkesin Saadet Partisi içinde cereyan eden olaylara objektif bakması gerekir. ‘Hatır’ bu meselede miskinliğe, atalete sebebiyet verir ki, bu hâlin hiç kimseye ve davaya faydası olmaz. Davanın selameti için suçlular mutlaka siyaseten hesaba çekilmelidir.

                 Yukarıdan beri izaha çalıştığımız gibi, Milli Görüşü, beceriksizlikleri sebebiyle, çıkmaza sokanlara, daha ne kadar müsamaha edilecektir? Daha ne kadar, beceriksiz idarecilere Milli Görüş emanet edilebilir? Ne zaman suçsuzlar koruma altına alınacaktır?Önemli olan, haklı olana sahip çıkmak, haksıza karşı da haykırmaktır. Görünen tam aksi, zira Saadet Partisini batıranlardan yana, merhum Erbakan’ın evladına karşı ise bigâne bir duruş vardır. Bu tutum ve hal Saadet Partisinin bitişine işarettir. Halâ bende(!) olma anlayışı devam mı edecek? Hakkı tutup kaldırmak, çok mu zor? Hâlâ bu işi başarabilecek muhtevada olan bir insanın işbaşına getirilmemesi, gecikmeye devam edilmesi, büyük vebali muciptir. Çünkü herkes fiilinden sorumludur. İyi düşünmeli ve Milli Görüşün şahlanması için gençlerin önü açılmalı, bu konuda gayrette ittifak edilmelidir.’’Selam doğru yola uyanlara olsun.(Taha/47’’(Alıntı : Adalet eski bakanı ve Sakarya milletvekili Avukat İsmail Müftüoğlu)

Bu yazı toplam 412 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar