SRT Yayın Akışı - 21.03.2019
Son Dakika

VATAN SEVGİSİ20 Temmuz 2018 - 11:14, Cuma


Geyveli Emekli İmam Sadettin ARMAĞAN

Bizim olmazsa olmaz manevi değerlerimiz vardır. Dinimiz, Kitabımız, Peygamberimiz, Ezanımız, Bayrağımız ve Vatanımız.

Yeryüzünde meydana gelen mücadelelerin temelinde hep bunlar vardır. Bütün bu saydığımız manevi değerlerin hepsinin başında VATAN gelir. Vatanın yoksa dinin, ezanın, bayrağın, hürriyetin olmaz. Sevgili Peygamberimiz SAV Vatan sevgisi İmandandır buyurmuştur. Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Bu ümmet aç kalmış, susuz kalmış, hiçbir zaman vatansız kalmamış. Vatanı için seve sever gideceği Cenneti göre göre canını, malını Allah cc yolunda vermekten asla vaz geçmemiş. İman şairimiz merhum Mehmet Akif, bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa VATANDIR demiş. Rabbimde muhakkak ki Allah cc inananların canını, malını, cennet karşılığında satın aldı. Buyurmuştur. tevbe 111

Allah yolunda şehitliğin bedeli cennettir diye müjdeliyor. 15 Temmuzda bu müjdeye eren yüzlerce şehit verdik. Hain Fetö ve onun cehennemlik avanesine geçit vermedik. Bu ümmetin kalbindeki nurlu imanı, ezanı ve salaları vatan hainlerini durdurdu. Onların dışarıdaki uzantısı siyonist ve haçlıları kudurttu. Düşmanlar şunu anladı ki bu necip ümmet canını verir. Asla vatanından, ezanından, bayrağından vazgeçmez. Çünkü bu vatan bize sadece bir toprak parçasından ibaret değildir. Ecdat diyarıdır, şehitler emanetidir. Geleceğe sağlam adımlarla yürümek için, bağrına yaslandığımız, uğruna canımızı verdiğimiz topraktır vatan.

Bu ümmeti dini istismar ederek avlamak isteyen fetö terör örgütü kendi kazdığı kuyuya ebu cehil lanet gibi kendileri düştü ve ebedi cehennemlik oldular.

Onlara karşı kitabımızı, Peygamberimizi, dinimizi, Bayrağımızı savunan ve şehadet şerbetini içen kardeşlerimiz ise cennet yurduna uçtu.

Şehitlere rahmet, gazilere şifa

Bu yazı toplam 381 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar