SRT Yayın Akışı - 24.05.2019
Son Dakika

SAKARYASPOR BAŞKANI ve YEREL BASIN15 Ağustos 2017 - 12:50, Salı


Levent HAMZAOĞLU

Sosyal medyada yapılan paylaşımlar yerel gazetelerde uzun süre konu olmuştu.

İlgiyle, şaşırarak ve gülerek izlemiştim.

Sakaryaspor başkanı geçen yıl şampiyon olan takıma takviye amaçlı iyi transferler yapıp geniş bir kadro kurmak için uğraş verirken yerel gazetede spor müdürü olan bir kardeş de teşekkür yerine kendi görüşünce olabilecek olumsuzluk senaryosunu sosyal medyada paylaşınca başkandan “s..tir” diye tepki gelmiş.

Sonra devam eden paylaşımlara yine başkandan “alayına” ve “ne kadar İrlandalı ve İsrailli varsa” gibi cevaplar gelmiş. Akabinde Sakarya’nın bazı gazeteleri meyve verecek ağacın tiraj kokusunu alınca 3 koldan karşı hücuma geçti. Tam olarak bilmiyorum ama sanırım Sakarya’da 7 gazete var ve hepsinin toplam tirajı taş çatlasa 10 bin.

Aralarında anlaşma olmamış ki küçük pasta için bile üçe bölünmüşler.

1. Sakarya Gazeteciler Birliği… Başkan Zeki Aydıntepe.

2. Adapazarı Gazeteciler Cemiyeti… Başkan Sezai Matur.

3. Adapazarı Gazeteciler Derneği… Başkan Mustafa Gümüşel.

Ama ağacın meyvelerinden tiraj kokuları gelince 3 komutanın liderliğinde bazı ünlü spor müdürleri ve duayen köşe yazarları hep birlikte Sakaryaspor Başkanı’na karşı saldırıya geçtiler.

Önce olayda biraz ciddiyet var gibiydi ama işin içine “acaba reis ne der” gibi saçma başlık ve takip edenlerin şahit olduğu ve bildiği birkaç kelimeyi “başkan basına ana avrat küfür etti” diyerek aranje eden ve abartan tipler de dahil olunca işin ciddiyeti yok olup sadece reklam yapmak isteyenlerin ağızlarında çiklet olduğu anlaşıldı.

Sosyal paylaşım sitesinde yaşanan olayı gazete manşetlerine taşıyanların samimiyetine hiç inanmıyorum.

Eğer gerçekten küfür kabul ettikleri kelimelere ve bu kelimeleri kullananlara karşı olsalardı birkaç yıl önce spor müdürünün sosyal paylaşım sitesinde de değil köşe yazısında şahsım adına kullandığı kelime için de karşı olduklarını bildirirlerdi.

Şimdi soruyorum… Hanginiz ufak da olsa bir tepki verdiniz?

Haklıydınız; ne o spor müdürü ne de beni kullanarak tiraj yükseltemezdiniz.

Ama şehri temsil eden marka Sakaryaspor Başkanı öyle mi ya?

Üstelik bu başkan geçen sezon takımı bir üst lige taşımış, bu sezon için de yıllardır görmediğimiz bir şekilde transferler yaparak bu şehre bir şampiyonluk daha yaşatmayı hedeflemiş biriyken.

Arada yaşına başına, tecrübesine, futbol bilgisine bakmadan başkana ne yapması gerektiğini öğütleyen bile vardı, bana göre hiç yakışık almadı.

Demem o ki… Olayı sulandırmanın hiç anlamı yoktu.

Şikayetçi olan varsa bu ülkede yasalar var, mahkemeler var… Haklıysan hukuka ve adalete güvenir şikayetini yapar hakkını ararsın.

Ha bir de işin enteresan tarafı var.

Adam hem Sakaryaspor Başkanı hem de ağır ceza avukatı.

Yanlış zamanda yanlış kullanılmış bir kelimenin bile davayı etkileyeceğini bilen biri.

O nedenle hiç sanmıyorum kullanacağını yanlış kelimeyi.

Herkesin evinde bilgisayarı ve interneti var.

www.tdk.gov.tr yazıp tıklayın. Türk Dil Kurumu’nun sayfası çıkacak.

En üstte “sözlükler” bölümünü tıklayın açılan sayfada da “büyük Türkçe sözlük” bölümünü tıklayın, açılan boşluğa başkanın paylaştığı o kelimeyi yazın.

“defol git” anlamında kullanılır açıklaması çıkınca da şaşırmayın.

NOT: Konu gazetem olunca Sakaryaspor teferruattır düşüncesinde olanların da bulunacağından eminim. Daha önce bir oluşum bu düşünce ile harcanmıştı.

Ayrıca Türkiye Sakaryaspor’u konuşurken başkanı Tuncer Tepe’yi de istifaya zorlayan yerel basını da asla unutmuş değilim. Bari tarihten ders alın da tekerrür etmesin.

Bu yazı toplam 1053 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur