SRT Yayın Akışı - 27.06.2019
Son Dakika

SAKARYA NE KAZANACAK3 Haziran 2018 - 12:19, Pazar


Zemine YILMAZ İŞÇİ

Türkiye'nin kaderinin oylanacağı 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim çalışmalarına adaylarda sahalara indiler.

Demokratik mekanizmaların kısıtlı bir süreçte oluşturulan listelerin herkes tarafından kabul edilmesi mümkün değil.

24 Haziran’a giden yolda seçim sürecini, siyaset dinamiklerini iyi analiz eden isimler ön plana çıkacaktır.

Yereldeki adaylarımız genelde genel başkanlarının söylemleri ile konuşuyorlar.

Adayların “Türkiye’yi duble yollar ve otoyollarla donattık” sözleri artık  kimseyi etkilemeye yetmiyor.

Çünkü ellerindeki akıllı telefonlarla dünyanın her köşesindeki bilgiye, gelişmeye ulaşan özellikle genç seçmenler, birçok ülkede sıradan bir gelişme sayılan otoyol ya da duble yolun, övünülecek değil zaten yapılması gereken bir iş olduğunu düşünüyorlar.

CHP Milletvekili Engin Özkoç önceki gün yaptığı açıklamada

Sakarya’da, resmi verilere göre 90 bin insanımız yoksul olduğunu,

Sakaryalıların bankalara kredi borcu, 2007’den 2017’ye, 10 yıl içinde, tam 10 kat arttığını  2017 sonu itibariyle bankalara toplam kredi borcumuz; 15 milyar lirayı aştığını  Yani dört kişiden 1’i icralık olduğunu söyledi.

Özkoç  Sakarya’nın  Bonzai’nin ortaya çıktığı 2010’dan bu yana en fazla kullanıldığı 10 il arasında olduğunu  Uyuşturucu kullanım yaşının  11'e kadar düştüğünü,

Sakarya, Sağlık Bakanlığı verilerine göre, kişi başına düşen doktor, hemşire ve hastane yatak sayısı açısından Türkiye ortalamasının çok altında olduğunu ifade etti.

Özkoç,17 Ağustos'un üzerinden 19 yıl geçti. Hala orta hasarlı 400 binanın yıkımı tamamlanmadı; kent merkezindeki çok katlı, çok riskli 2 bin 500 binaya el sürülmediğini,

Valilik 2015 Brifing Raporu’nda yer alan resmi bilgiye göre, depreme dayanıklı olmadığı için yıkılması gereken 21, güçlendirme bekleyen 39 okul ve depreme dayanıklı olup olmadığı ölçülmemiş 190 okul binamız bululuğunu ifade etti.

Adayların 3. Boğaz Köprüsü’nden, Osmangazi Köprüsü’nden, Avrasya Tüneli’nden, İstanbul’a 3. Havalimanı’ndan, Kanal İstanbul projesinden bahsetmesi  Sakaryalıları  sanıldığı gibi pek etkilemiyor.

Sakaryalı  Sakarya’ya  ne yapılacağının derdinde

Bu yazı toplam 784 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur