SRT Yayın Akışı - 21.01.2019
Son Dakika

Sakarya’da siyaset yapmak zor 21 Ocak 2018 - 13:17, Pazar


Zemine YILMAZ İŞÇİ

Sakarya  zor bir şehir… Bu şehirde  siyaset yapmak  daha zordur.

Demokrasinin temel unsuru siyasi partilerdir. Siyaset yapmak da vatandaşlık görevidir. Genelde gönüllü bir hizmettir siyaset.

Siyaset yapmak hem zor hem kolay bir iş gibi duruyor. Çünkü ilkeli bir duruşunuz yoksa her söylediğinizi istediğiniz zaman söylemedim ya da onu kast etmedim dersiniz.

Siyasetçinin gecesi gündüzü yoktur. Seçim zamanlarında aile ilişkileri biter.

Halkın sıkıntıları ailesinin önüne geçer.  

 İnsan neden siyaset yapar? Belki de en çok sorulan sorudur. Sosyal bilimciler bu soruya cevap verse de, yaşanan gerçeğin verilmiş yanıtlarla ne ölçüde örtüştüğü sorgulanması gereken bir konudur.

Son yıllarda siyasetin üslubu beni tedirgin etse de, siyasette yaşananlar yaşanan uçurumlar konu devlet- millet olunca  tek vücut olunuyor.

Sayın Devlet Bahçeli’de son dönemde siyaseti böyle algılamaya başladı. Muhalefet partilerinin görevi iktidara alternatif olmaktır. İktidarın devamını sağlamak değildir.

“Devletin başına Devlet gelecek” sloganı artık slogan olmaktan çıkmış ve gerçek görüldüğü için AKP’nin yanında günü kurtarma derdine düşülmüş görünmektedir.

15 yıldır Sakarya’ da AKP’nin ezici bir seçim başarısı var.

Bu zor süreçte il başkanı  olan  Erdoğan  Isır   acaba  siyasal duruşu itibariyle  CHP’nin oyunu artıra biliri mi?

Isır’ın siyasal çizgisine bakıldığında CHP kimliğine sahip olmakla birlikte CHP'yi daha özgürlükçü, birleştirici  bir çizgide yorumlayan, tanımlayan aktör olduğu için bence  Sakaryalı  seçmene ulaşma adına böyle bir misyon üstlenecek. Seçmene dokunma anlamında bir artı değeri olabilir.

Isır, partinin  emek, işçi ve  94 yıllık kurumsal bir parti olduğunu  Bu partiye her saftan oy geleceğine  ve  genç bir kadronun ve hiçbir grubun, ekibin adamı olmayan, partiden yana olan bir kadronun başarılı olacağına inanıyor.

 Isır, “Sakarya’daki her insana derdimizi, sıkıntımızı, ülkenin bulunduğu durumu ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin politikalarını anlatarak genel merkezin izlediği yoldan partimizi anlatacağız. Başarılı olacağımıza inanıyorum.

Sakarya’da Cumhuriyet Halk Partisi her yerde belediye başkanlığı aldığı dönemler olmuştur, bundan sonra da olacaktır. Demek ki Sakarya Cumhuriyet Halk Partisi’ne uzak bir yer değildir.

Cumhuriyet sevdalıları olarak birleşerek, bütünleşerek 2019 yılındaki mücadelemiz için saflarımızı sıklaştıracağız. Herkesi parti çalışmalarına dahil edeceğiz” diyor

İyi bir muhalefet yapacaklarını  doğruları alkışlayacaklarını, yanlışları ise,   çözümleri ile  birlikte  sunacaklarını ifade ediyor.

Bu yazı toplam 1043 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar