SRT Yayın Akışı - 23.01.2019
Son Dakika

Prof.dr. NECMEDDİN ERBAKAN SÖYLEMİŞTİ 4 Ocak 2018 - 09:51, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Türk siyasetinin en önemli simalarından biri olan Necmettin Erbakan bundan tam 23 yıl önce Türkiye'nin bugünlerde çokça başını ağrıtan bir krizin geleceğini işaret etmiş ve ısrarla uyarmıştı.

             2011 yılında vefat eden Erbakan Hoca'yı dinleyenler arasında Abdullah Gül ve bir çok AKP li isimler de bulunuyordu.

              İŞTE O KONUŞMA: "Amerikalı bir albay bizim bir gazetecimize şunları söylüyor. Daha Körfez Savaşı bitmemiş. Harpten önce söylüyor bunları!

              Eliyle harita üzerinde göstererek diyor ki:-‘’İşte Kürt Devleti bu bölgede kurulacaktır!. Savaş bitecek, Saddam çökmüş olacak! Bu yörede devlet kalmayacak! Devlet otoritesinden yoksun bir boşluk doğacak! Kürtler bir devlet kurarak buradaki boşluğu dolduracaklar! Belki de Türkiye'den toprak isterler’’.Diyor. Kendisine: -Türkiye bunu kabul etmeyeceğini açıklamış bulunuyor. Dendiğinde: -O zaman çarpışacaksınız! diye cevaplıyor. Tekrar kendisine deniliyor ki:

               -Türkiye'nin düzenli orduları, silahları, topları, tankları, uçakları, füzeleri var! Böyle bir büyük güce nasıl karşı koyarlar? Hem gerek Suriye, gerek İran; Irak'ın toprak bütünlüğü için açık tavır koymuş bulunuyorlar! Onların da bölgede böyle bir Kürt Devleti oluşumuna göz yumacaklarına nasıl ihtimal veriyorsunuz? Dendiği zaman, Amerikalı albayın söylediği sözler şunlar;-Irak'ın kuzeyindeki Kürtlerin de yakında çok silahları olacak! Saddam'ın bıraktığı silahlar onlara kalacak! Belki Türkiye'de sizinkilerden bile ileri silahları olacak! Uçakları, tankları, topları, füzeleri, zırhlıları, helikopterleri, üsleri, havalimanları, vesaire!’’Ne zaman söyleniyor bu sözler? 1991 Körfez Harbi'nin başında. Daha Körfez Harbi yapılmamış!

              -ABD, bu dış güçler, İsrail, bütün bu olayların hepsini planlı olarak yapıyor. Onların uzun vadeli planları var. Batılı ajanlar bölgede cirit atıyor. Onların bu uzun vadeli planları var da, bizim, kısa, orta ve uzun vadeli planlarımız nerede? Kim yapacak bunları? İşte yapması icap edenler bir plan sahibi olmadıkları gibi, sadece onların planlarına alet oluyorlar! Bak onlar, Ortadoğu'da Müslüman ülkeler arasında işbirliği olmasın, Türkiye Suriye ile, Türkiye Irak'la, Türkiye İran'la çatışsın istiyorlar ve bunu gerçekleştiriyorlar. Öyleyse bu emperyalizm ve Siyonizm'in planlarını bozmamız lazım!" Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan 2003 yılında hepimizi uyarmış: 'Yahudi lobisinin etkisinde olan Haçlı-Siyonist ittifakı, Arz-ı Mev'udu İsrail'e katma Planı çerçevesinde Suriye'nin derhal işgal edilmesini istiyor'

             Milli Görüş  Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan ebediyete irtihal etti ama yıllar önce söylediği sözlerin gerçekliği bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor.
Prof.  Dr. Necmettin  Erbakan, 2003 yılında S.P. si Ankara İl Başkanlığı'nda düzenlediği haftalık basın toplantısında dış meseleleri ele aldığı konuşmasında bugün Suriye'de yaşanılan hadiseleri ele almış ve 9 yıl öncesinden hem Ak Parti hükümetini hem ülke insanlarını hem de tüm dünya insanlığını uyarmış, Suriye, Mısır İran ve ileride nihai hedef olarak Türkiye'nin Arz-ı Mev'udu İsrail'e katma Planı çerçevesinde ele geçirilmek istendiğini söylemişti.

             İsrail'in bu çerçevede Suriye'yi işgal edip yumuşak lokma haline getirmek suretiyle yutmayı amaçladığını söyleyen Milli Görüş'ün yeri doldurulamayan Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Türkiye'nin de hızlı bir felakete doğru götürülmek istendiğini belirtmişti. O zaman bu sözüne ilave olarak Irak, Suriye sonra İran ve Allah(c.c.) korusun sonra hedefleri Türkiye’ dir dediği zaman hep beraber gülmüştük ağlanacak halimizle. Bakın bu doğrultuda ABD ve onun piç devleti İsrail İran devletinde kargaşalıkları başlatmış. Hadi uyanık olalım, bir olalım, birlik olalım diri olalım ve bu tehlikenin Türkiye’ye sıçramasına engel olalım. Zira başka TÜRKİYE yok. Bu konu ile ilgili yazım haftaya devam edecektir İnşallah. Amin. Saygılarımla 

Bu yazı toplam 416 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar