SRT Yayın Akışı - 21.04.2019
Son Dakika

NEREDEYDİNİZ?13 Mayıs 2018 - 08:47, Pazar


Zemine YILMAZ İŞÇİ

Kimilerine göre ittifak,   kimine göre de zoraki birleşmelerle seçime gidiyoruz.

Bugün meydanlarda “önümüzde uzun, zorlu, engebeli bir yol” olduğunu söyleyerek bağıranlar, 16 yıllık iktidarları boyunca, ülkenin pek çok konusunu yok sayarken neredeydiler?

Ekonomi alarm veriyor, iş dünyası “ağır borç yükü altındayız” diye isyan ediyor, dolar rekora koşuyor, benzin şimdilik 6 TL’yi geçti, enflasyon, işsiz gençlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Üniversite mezunları boş geziyor, hayvancılık ve tarım batıyor.

Bizi yönetenler  “Türkiye üzerinde oyun oynanıyor, bizim için yok hükmündedir, dolar bu iner de çıkar da, şeklinde ifadelerle krizi görmezden geliyor, günü kurtarıyor!

Ülkemizde çocuk olmak, öğrenci olmak, genç olmak giderek zorlaşırken, yönetim her türlü sürprize hazır olun diyor.  Yıl değil artık ay, gün içinde değişen eğitim sistemiyle, durmadan değiştirilen sınavların yarattığı stresle okul bitirmek, üniversite kazanmak yetmiyor ve sorunları çözmüyor.  Okullar bölünüyor öğrenciler sokaklarda iken gelin bu gençlikten size güvenmelerini bekleyin.

Artık ülkemizde eğitim sisteminin yenileme değil, çağların ötesine götürüp eskitme çabaları olduğunu görüp izliyoruz. Nerdeyse eğitimin geleceğinin ülkenin geleceği olduğunu bile unuttuk.

Memleketi yönettiğini sananlar bugüne kadar görmedi ama   seçime 43 gün kala; “yeni dönem daha fazla demokrasi dönemi, daha güçlü hukuk devleti dönemi, daha geniş özgürlük dönemi olacaktır. Yargının daha bağımsız hale geldiği bir dönem olacaktır” diyor.

Cumhurbaşkanının açıkladığı manifestoyu bir, taraflı, birde tarafsız dinledim. Taraflı dinlediğimde tek bir kelimeyle “MUHTEŞEM’  dedim.

İkinci kez tarafsız olarak dinledim. Sanki muhalefet partisi liderini dinliyordum.

 Seçmen 16 yıldan beri ülkeyi kimin yönettiğini sormaz mı? Bugüne kadar neredeydiniz demez mi?

Bugüne kadar gerçekleştiremedikleri, ancak seçilirlerse yapacaklarını vaat ettiklerden bir kaçı:

Bireysel özgürlükler güvence altına alınacakmış

Gençlere alan açılacakmış!

Faizler, enflasyon, cari açık düşecekmiş!

İstihdam artışı sağlanacak, yeni fabrikalar açılacak, dar geliri yurttaşların yaşam standardı artırılacak, vergi yükü adil hale getirilecekmiş!

Şimdi seçmen haklı olarak sormaz mı? Ya da sorar mı? Bilmiyorum.

Çok geniş anlamda imkânlarınız varken, sayısal ağırlık elinizdeyken,  gece yarıları çıkarılan kanunlar, KHK’lar OHAL’ler elinizi güçlendirirken neden tüm bunlarla baş etmediniz?

Şimdi toplum kalkıp; 16 yıldan beri Meclis çoğunluğu sizde, tek lider, tek söylem sizde, hep aynı lider, hep aynı ses, hep aynı söz sizde, daha önceleri neredeydiniz demez mi?

Bu yazı toplam 667 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur