SRT Yayın Akışı - 11.12.2017
Son Dakika

Nereden nereye!19 Kasım 2017 - 12:57, Pazar


Zemine Yılmaz İşçi

Ekonomi SOS veriyor! İşsizler ordusu artıyor. İş isteyen, iş bekleyen doktorundan yüksek lisans ve üniversite mezununa, kadar  milyonlarca  kişi İş Kurumu’nun kapısında  iş arıyor

 

Eğitim yap- boz tahtasına çevrilmiş.  Şehit cenazeleri gelmeye devam ediyor, Çocuk tacizcileri artmış. Her gün neredeyse bir kadın öldürülüyor. Kadınlar boşanmak istediği için, kendi hayatına dair karar vermek istediği için, başka bir kadını korumak isterken, koruma altındayken öldürülüyorlar.

 

Kadına yönelik şiddet olayları son yıllarda artış göstermişken, her ne kadar ülkeyi yönetenler artış olmadığını, aksine düşüş yaşandığını söylese de istatistiklere baktığımızda, rakamlar durumun pekte onların dediği gibi olmadığını açıkça ortaya koymaktadır.

Kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddetin, çocuk istismarının arttığı bu dönemde;bunlara  çözüm aramaları gerekirken  bir anda  gündem değişti.

Kimi  seçim barajını düşürüyor. Kimi  de ne hikmetse  birden bire   aşka ve şevke gelip Atatürk demeye başladılar, otobüslerle Anıtkabir’e gittiler,  100 bin adet Atatürk posteri bastırıp dağıttılar ama insan geçmişi ve söylenenleri unutamıyor doğrusu!

Bir zamanlar onlar için  iki ayyaştı , cumhuriyet; 600 yıllık imparatorluğun reklam arasıydı.  90 yıllık enkaz değil miydi? Her dinleyişte gönül tellerimizi sızlatan 10.yıl Marşı asaplarını bozmuyor muydu? Vardar Ovası türküsü Atatürk’ü çağrıştırdığı için katlanmakta zorlanmıyorlar mıydı? Dün bu iddialar onlarındı! Bugün unutanlar yine onlar!

 Atatürk siyasi polemik  yapılmayacak kadar büyük bir insandır. Atatürk kimsenin tekeli altında da değildir. Hepimizin ortak değeridir.  Ortak değerlerimiz olan Kuran-ı Kerimi   sallayıp, dağıtıp oy istediğiniz gibi, Atatürk’ü de siyasi  malzeme yapmayın. Bunun hiç kimseye faydası olmaz.

 AKP’nin en büyük destekçisi  MHP Genel Başkanı   Devlet Bahçeli , devletin bekası için mi,  yoksa  kendisi için mi seçim barajının  düşürülmesini istedi.

AKP’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine kayıtsız şartsız destek veren ve 16 Nisan referandumundan bu yana AKP’den desteğini esirgemeyen MHP’nin %10 seçim barajına takılmaması hedeftir. AKP bu konuda destekçisi MHP’nin Meclis’te kalması için elbette gereğini yapacaktır.

Çünkü 2019’da yapılacak Yerel, milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimi için AKP ile MHP’nim ittifak yapacağı artık net bir şekilde ortadadır. 

Bu yazı toplam 234 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar