SRT Yayın Akışı - 22.11.2017
Son Dakika

MHP NE İŞ YAPAR?27 Ağustos 2017 - 11:16, Pazar


Zemine Yılmaz İşçi

Yerelde ve genelde  MHP’nin ne iş yaptığını bilmiyorum. Genelde muhalefet  partisini  eleştiren bir MHP var.

Dünyada görülmemiş bir şey. Muhalefeti eleştiren muhalefet.

MHP İl Başkanı Levent Bülbül geçmiş yıllarda her hafta  basın toplantısı yaparak, ilimizdeki sorunları açıklardı.

16  Nisan referandumundan sonra Başkan Levent  Bülbül, ortalarda yok.  Acaba Sakarya’daki siyasiler,  ve yerel yöneticiler  Sakarya’yı  çok iyi yönettikleri için mi? Yoksa   AKP ve  MHP’nin ittifakından dolayı mı susma hakkını kullanıyor.

2019 yılında   üç seçim var. İktidarın en büyük  alternatifi MHP diyerek yola çıkanlar  vatandaştan nasıl oy isteyecekler,

MHP  AKP'yi eleştirebilir mi? AKP Türkiye'yi yönetemiyor,şu şu yanlışları yaptı, yetkiyi bize verin diyebilir mi? Yarın seçim olsa ben AKP'nin muhalifi ve alternatifiyim diyebilir mi?

MHP sistem değişikliğine evet dediği andan itibaren hem AKP'ye karşı ileri süreceği argümanları kaybetmiş, hem de farklıyım diyebilme imkanını yitirmiştir.

MHP 16 Nisan  referandumunda  evet dediği andan itibaren kendi varlığını siyaseten gereksiz hale getirmiştir.

Bu saatten sonra hangi seçmen MHP'ye oy verdiğinde AKP'ye muhalif bir partiye oy verdiğini söyleyebilir.Toplum aynı çizgide buluşan iki partiden  güçlü olanı tercih edecektir.

 MHP lideri MHP seçmenine vatanın,milletin bekası için  yapılanları  bir fedakarlık olarak gösterse de, ülkücü camianın çoğu  buna inanmamıştır.

MHP’den istifa ederek, Meral Akşener’in yeni kuracağı partiye katılma kararı alan Trabzon eski Milletvekili Koray Aydın istifasının nedenlerini anlatırken “Devlet beyin en son içtüzük görüşmelerinden sonraki izlediği tavırdan sonra da AKP ile ilişkisinin kalıcı olduğuna kanaat getirdim.

O zaman saflar belli. Bi tarafta MHP ve AKP safları var, benim o saflarda yer alma şansım yok. O partide bile kalsam Devlet beyi dinlemem. MHP’nin AKP’nin dümen suyuna girmesini kabullenemiyorum. Bunu “Türkiye’nin beka meselesi var” diye izah edemezsiniz

Devlet Bey’in görevi ana muhalefet partisi liderine laf yetiştirmek mi? O zaman Türkiye için bir inisiyatif alınması gerektiğini düşünüp, ülkem adına bir inisiyatif aldım” diyor.

Bizler artık yapılanları ve söylenenleri hayretle karşılayıp, yadırgamasak mı ? diye düşünüyorum. Nasılsa alıştık deyip, önceleri ittifak ve dayanışma ruhu sergileyip sonra hesaplaşanları unutsak mı ? Güncel deyimden yola çıkarak yok hükmünde sayıp, kulaklarımızı tıkasak mı?  

Bu yazı toplam 310 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar