SRT Yayın Akışı - 18.04.2019
Son Dakika

MARİA ELİFİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ!!!4 Ekim 2018 - 09:59, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

‘’ Maria  Elif onsekiz yaşında bir kız Belçika’da yaşıyor’’Türk müsün ‘’ dedim.’’Daha karar vermedim ‘’dedi. ‘’Müslüman mısın’’ dedim.’Ona karar vermek daha zor’’ dedi.

 

                       Merakım iyice kabarmıştı. Konuştuklarınızdan hiçbir şey anlamadım dedim. ‘’Bende bir şey anlamıyorum hayatım bir kördüğüm nasıl çözebileceğimi de bilemiyorum’’düğüm

 

                       Neden ama?                     

                       Babam Fransız. Annem Türk…İkisini de seviyorum…Babam Hrstiyan, bir Fransız  olmamı istiyor annemse Müslüman bir Türk olmamı.bu iki istek arasında  sıkışıp kaldım.Bilemiyorum ne yapacağımı?

 

                      Sis perdesi biraz aralanmıştı Biraz daha açmak için sorulara devam ettim.Kendini kalben Hristiyan’lığamı daha yakın hissediyorsun  Müslümanlığamı?

 

                      -İslâm’a daha sıcak bakıyorum. Ama Müslümanlara baktığımda birden soğuyorum. Babam annemin Türkiye’deki akrabalarını Brüksel’e getirip oturum aldı,iş buldu. Bir iki yıl çalıştılar o kadar. Şimdi hepsi ‘’somaca basıyorlar’’ yani işsizlik parası alıyorlar. Hepsi de sapasağlam. Babamın akrabaları Hıristiyan..Kiliseye gitmiyorlar ama iş ahlakları var.Herkes işinde dürüstçe çalışıyor.

 

                       -Annemin akrabaları hem namaz kılıyor, yeri gelirse hırsızlık bile yapıyorlar… Türkiye’ye gidiyoruz her taraf cami dolu. Camilerde namaz kılan insan dolu.. Ama herkes hile yapıyor..Sizi kandırmaya çalışıyor..Belçika’da kiliseler bomboş ama Hristiyanların hepsi ahlaklı.

                   

               - İşte bu yüzden olmak istediğim halde  Müslüman olamıyorum… Afallamıştım…Umutsuz bir hamle yaptım.’’Ama şey… Yani… Müslümanlara bakarak karar vermek’’ Ani bir çıkışla sözümü kesti.’’-Çok dinledim bu masalları hem de pek çok ..

                - Kusura bakmayın lütfen.. Bir din anlayışı güzel ahlak üretemiyorsa veya üretilemiyorsa  ben o dini yani Müslümanlığı kabul edemem.

           

                -Brüksel’deki Müslümanları geçtim. Türkiye’de herkes devleti soyuyor,vergi kaçırıyor,haram yiyor her şeyi yapıyorlar.. Ondan sonrada döndüm kâbe’ye Allahüekber’’Jimnastik bu ya, namaz değil jimnastik.

 

                   Bu sözler ceviz büyüklüğündeki dolu taneleri gibi başıma çarpıyordu.

O zaman siz kesin Hristiyanlıkta kararlısınız diye sordum. ‘’-Annem Müslüman ol diyor. Ama bu ihtimal çok zayıf. Brüksel’de en çok ezan seslerini seviyorum. Çan sesleri beynimi tırmalıyor…Haaa annemin hatırına belki Türküm diyebilirim.  Bu genç kızımız Maria Elif’in yaşadığı Müslüman işkencesinin vebali kimlerin omzunda acaba  ( Alper Aksoy)’’ Diyen bu kardeşimizin bu veciz yazısına teşekkürlerimle bende bir ekleme yaparak bitirmek istiyorum ..

 

                  Bu ve bunun gibi veya değişik bir sürü örnekler mevcuttur. Bu merdiven altı cemaatler veya tarikat, zaviye ve tekkeler kapatılmadığı müddetçe, İslam dinimiz gerçek dünyevi ve uhrevi ilimlerle mücehhez din adamlarının eline geçmediği müddetçe bunlar yaşanıyor ve yaşanacaktır da. Kabahat İslâm da değil İslâm’ı yaşamayan Müslümanlarda! dır. Dünyanın en dürüst ülkesi Finlandiya’dır ve dinleri Hristiyanlıktır. Ama din adamlarının hepsi de o dini gerçeği ile yaşayanlardan mürekkeptir. (Bu Hristiyanlık dinini meth için değil dürüst olduklarını anlatmak içindir)

 

                    Bizlerde İslâm’ı gerçeği ile yaşayan Müslümanlar olarak yaşarsak ve anlatırsak o zaman Finlandiya’da bütün dünyada ahlaken gerimizde kalır. Onun için Allah c.c. hepimizi İslâm’ı tam yaşayan Müslüman olmayı nasip etsin. Amin. Saygılarımla.

Bu yazı toplam 592 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur