SRT Yayın Akışı - 22.07.2019
Son Dakika

HOŞ GELDİNİZ SAYIN VALİMİZ AHMET HAMDİ NAYİR BEY 8 Kasım 2018 - 10:22, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Daha evvel yazdığım veçhe Sakarya valimiz değişti. Bu münasebetle yeni valimiz sayın Ahmet Hamdi Nayir beyefendinin tanıtımını yaparak başlamak istiyorum.

              Sayın Nayir 30 Ağustos 1960 yılında Erzincan'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzincan'da tamamladı. 1978 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı ve 1983 yılında bu fakülteden mezun oldu. Askerlik görevini müteakiben 1987 yılında Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği görevine başladı. Üç yıllık adaylık süresinin bir yılını İngiltere'de geçirdi. 

            Yine adaylık süresinde yedi ay süre ile Bahçe ilçesinde kaymakam vekilliği yaptı. 1990 yılında Kaymakamlık Kursu sonucunda Niğde ili Çamardı ilçesine atandı. Daha sonra sırasıyla Samsun-Yakakent Kaymakamlığı, Tunceli-Pertek Kaymakamlığı, Şanlıurfa-Bozova Kaymakamlığı, Şanlıurfa Vali Yardımcılığı, Çorum Vali Yardımcılığı, Trabzon-Sürmene Kaymakamlığı, Kırıkkale Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 

             2006 yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliğine, 2011 yılında 1. Hukuk Müşavirliğine, 2012 yılında Müsteşar Yardımcılığına ve 2014 yılında da Bilecik Valiliğine atandı. 30 Mayıs 2016 tarihli ve 2016/8864 Bakanlar Kurulu Kararı ile Kütahya Valiliğine ve son kararname ile Sakarya valiliğine atanan sayın Ahmet Hamdi Nayir bey  evli ve beş çocuk babasıdır.

              Sayın Nayir Sakarya ünüversitesi hukuk fakültesi eski dekanı ve Sakarya’mızın sevdiği prof.dr. Halil Kalabalık beyin de devre arkadaşıdır.

              Sayın Nayir valimizde yukarıda belirtilen yerlerdeki başarılı çalışmaları neticesinde yetkililer tarafından taktirlerle valilik makamına kadar yükselmiştir. Tabii ki bu çalışmaları esnasında aleyhinde asparagas haberler de yapılmadı değil. Ama insanların ağzı çuval değil ki büzesin. Sayın Nayir Onlara en güzel cevapları efendiliği ve çalışmaları ile vermiştir. Yapanlar utansınlar yaptıklarından. Acaba utanmışlarmıdır? diye de düşünmeden yapamıyorum.

                 Mülki İdare Amirliği boyunca, görev yaptığı çeşitli yerlerde hizmetinde bulunduğu vatandaşlarımız ve birlikte çalıştığı arkadaşları kamu kaynaklarını hesaplı ve tasarruflu kullandığını bilinmektedir. İsrafı sevmeyen ama yapılması gerekli olanı da dedikodu olacak diye de yapmaktan asla vaz geçmeyen bir şahsiyete sahiptir.

              İnsanlar! yapıcı olmaktan çok enaniyetleri doğrultusunda yıkıcı oluyorlar. Yapmayalım ve yapmamalıyız. Zira dinimiz İslâm iftirayı ve gıybeti lanetlemiştir. Merhum Erbakan hocamızın dediği gibi hayırlı işlere motor şerlere de fren olmalıyız. Ancak kırmadan gerçeği yazarak ve yaparak olaylara empati ile bakmak insani görevimizdir. Ama her nedense çamuru at yapışmazsa izi kalır bağlamında çamur atmak meziyet haline gelmiştir. Ben şahsen Sayın valimiz Ahmet Hamdi Nayir bey’in Sakarya’mızda da son derece başarılı olacağına mutmainim. Allah c.c. yar ve yardımcınız olsun inşallah. Daha büyük vilayetlere gidecek bir basamağınız olsun Sakarya valiliği inşallah.Amin.

                Yazımı Sayın İrfan Balkanlıoğlu’na en içten duygularımla GÜLE GÜLE derken, aynı duygularla sayın Ahmet Hamdi Nayir beye HOŞ GELDİNİZ sayın valim diyorum. Saygılarımla

Bu yazı toplam 644 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur