SRT Yayın Akışı - 20.06.2019
Son Dakika

HAYATI YAŞA GERÇEĞİ ANLAT!22 Mayıs 2019 - 10:53, Çarşamba


Av. İlker YILMAZ

Değerli Sakaryalılar, şehrimizde yaşam şartlarının gün geçtikçe zorlaştığını görüyoruz. Yaşam şartlarındaki temel unsurlara muhtaç olan insan sayısı sürekli artıyor.

 

Bunun yanında zengin kesim yok mu? Tabii ki zengin diye adlandırabileceğimiz bir insan grubu da var diyebiliriz.

 

Gelir gruplarını şehrin nüfusuna oranla ayırmaya kalkarsak ezici çoğunluğun, sendikalar tarafından açıklanan yoksulluk sınırının altında kaldığını görürüz. Hatta hatırı sayılır derecede bir sayı da açlık sınırı altında kalacaktır.

 

Temel ihtiyaçlara yapılan zamları her daim eleştiriyorum. Bir çok insanın zor durumda olduğunu geçimini zor sağladığını, bu sebeplerle zam yapılırken toplumun göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

 

Bu düşüncelerime karşılık bazen toplumda lüks araçların varlığından, yapılan villalardan bahseden dostlarım oluyor fakat unutulmamalıdır ki şehrin ekonomik olarak nüfus yoğunluğu alt sınıf gelir durumuna sahip ailelerden oluşmaktadır.

 

Aslında benim düşünceme uymayan husus gelir durumundaki adaletsizlik. Yani zengin ve fakir arasında git gide açılan makastan bahsediyorum.

 

Hal böyle olunca aynı şehirde ay sonunu getirmeye çalışan insan topluluğu ile az sayıda da olsa lüks yaşamayı alışkanlık haline getiren insan topluluğu görüyoruz. Bu durum her yönüyle şehri olumsuz etkileyecek olup insanlar arasındaki iletişimi bile bitirecek seviyeye gelecektir.

 

Devletimizin, gelir adaletsizliğini önleyici politika üretmesi ve işsize yönelik istihdam sağlaması bu aşamada olmazsa olmazdır.

 

İşsizlik verileri açıklandıkça her seferinde daha olumsuz tablo ile karşı karşıya geliyoruz.

 

Siyasi iktidarın sürekli olumlu söylemlerini duysak da bizler tabloya yukarıdan bakmıyoruz. Bizzat sebzeyi manavdan, unu şekeri marketten, ekmeği fırından alarak yaşıyoruz hayatı.

 

Sevgi ve Saygılarımla.

Bu yazı toplam 538 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur