SRT Yayın Akışı - 22.10.2018
Son Dakika

HALKI AKTİFLEŞTİRMEK ve MİLLÎ DAVAYA KATKI14 Eylül 2017 - 09:20, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Sibirya’da doğmuş, Kafkasya’da yaşamış, Türkiye’de ömrünü tamamlamak istiyor. Bir Tatar Nine.. Önce bir iki ay çocukları ile Türkiye’de kalmış. Sonra dönmüş Kafkasya’ya. Bu arada Türkiye’de 15 Temmuz İhanet Darbesi olmuş. Tatar Nine televizyonda izlemiş Türkiye’de olanları. Veee nihai kararını vermiş. “Ezan sesi dinleyerek en huzurlu Türkiye’de yaşanır. Çünkü Türk Halkı birbirine ve devletine çok bağlı…”

Ortadoğu’da Medeniyet Coğrafyamızın insanlarını kazanmalıyız. Hükümet edenler ayrı hedeflenmeli, halk ayrıca kazanılmalıdır. Türkiye, bölgesi için ağır bedeller ödedi, ödemeye de devam ediyor.

Düşünün..    Çeçenistan’a halkımız nasıl sahip çıktı?        Bosna,         Karabağ ve Azerbaycan Davasına sahip çıktı.       Filistin.. Adeta Anadolu’dan bir yer gibi. Kudüs için tüm Anadolu ağlar bir asırdır.        Irak, Suriye, Libya..Mısır…         Doğu Türkistan..

 Zulüm yaşanan ve Adaletin olmadığı her yerde bir şekilde Milletimiz devleti ile, STK ve halkı ile var.. Hepsi kabul de ya karşılığını alabiliyor mu? Hemen diklenmeyin, maddi karşılık değil, manevi karşılık?      

Unutmayın, herkes karşılık bekler.

 Yıllarca Dünya’yı karşımıza alıp, İman kardeşi deyip İran’ın yanında durduk. Sonuç? Ortada.. İran geleneksel Farisi/Pers İdeolojisi ile bölgeyi kontrol altına almaya çalışırken özellikle İngiltere ile çok iyi paslaşıyor. Oysa Türkiye, İran’daki Türk Nüfusa ulaşmanın hesaplarını yapsa, Sünni Arap, Kürt ve Türkmenlere ulaşsa… Bitti mi? Hayır!

Ya Şii İslam? Burada biz daha sosyolojik ve İslami anlamda Farisi Şia ile Osmanlı Şia’sını bile birbirinden ayıramıyoruz. Körfez’deki Şii Tehdit yenidir. Batı bir tarafta S. Arabistan öncülüğünde Vehhabi ve DEAŞ gibi terörist akımları pompalarken ki bu akımlar sözde radikal Sünni’dir, diğer yanda İran’ı Suriye ve Yemen’e kadar ulaştırmıştır. Bu Rusya’nın da işine gelmektedir. Dolayısı ile Halka ulaşmak adına gayretler teksif edilmelidir.

“Traxtör Tebriz” Futbol takımının maçlarını izleyiniz ve İran’daki Türklerin ne kadar canlı olduğunu görünüz. Batı ile kol kola Türkiye Kürtleri için anadilde eğitimi savunan İran’ın yarısı Türk.. Kim anadilde eğitim yapıyor İran’da sorun bakalım..       İran’a arkamızı dönemeyiz. Suriye’ye savaşsınlar diye Moğol Şiiler getirdi. Düşünün, harpte cepheye sürülenler bile bizim kandaşlarımız..

Harp ve strateji uzmanı emekli albay sayın Halil Özmert beye teşekkürlerimle bu hafta bu kıymetli kardeşimizin yazısını sizinle paylaşmak istedim. Saygılarımla

 

Bu yazı toplam 418 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar