SRT Yayın Akışı - 21.05.2019
Son Dakika

GÖNLÜMÜZ RAHAT DEĞİL!!5 Temmuz 2018 - 03:23, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Dünya için çok ağır yük yüklendik, ancak tam anlamıyla taşıyamadık. Siyasette uğradığımız ihanetler sebebiyle tıkandık, sosyalitemizi de istediğimiz gibi devam ettiremedik. Herkese inanmak istedik ama aldandık. Böylece sırtımıza almaya çalıştığımız yükler birbirine karıştı, nefes alamaz olduk. Yorulduk, maalesef yardım eden bulamadık. Hep riyakâr yüzlerle karşılaştık. Soluklanmak istedik, engellemelerle karşı karşıya kaldık. İnsanları tanımada biz mi yanıldık, yoksa insanlar mı nankör oldu, biz anlayamadık.

 

                  Çünkü yüzümüze güleni dost, selam vereni samimi sandık. İnsanların her yaklaşımında hinlikleri ile karşılaştık, üzüldük ama kimseyi üzmek istemedik. Onun için de biz, çuvallayan olduk. Samimi dost aradık, hayallerimizle baş başa kaldık. Menfaat tüm değer yargılarımızı maalesef allak bullak ettiği için, gerçek dosta kavuşamadık. Bunu da istenildiği gibi ifade edemedik. Çünkü başkalarını üzmek istemedik. Ama hep üzülen biz olduk. Önümüzü tıkayanları ifşa etmekten sarfı nazar ettik. Kabuğumuza çekilmeyi meziyet saydık. Zira etrafımızda dolaşanların birçoğundan ihanet ve nankörlük gördük. Biz, kimse üzülmesin istedik ama üzülen, kırılan da biz olduk. Yar dedik, yaran dedik, ağyar olan biz olduk. Zira samimi yüzlerle değil, hep münafık çehrelerle muhatap olduk

 

                  İltifat ettiklerimiz de maalesef, seviye noksanlığı sebebiyle, bizi anlayamadı, tekebbüre kapıldı. Cehalet çölüne yuvarlananlara samimi davrandık ama onlar bize allamelik yapmaya kalkıştı. O zaman da kırıldık, döküldük. Ülkemizi sevdik, mamur hale gelmesi için gayret gösterdik. Anadolu yollarında yorulduk, terledik, konuştuk, yol arkadaşı temin etmeye çalıştık ama dipsiz kuyuya düştük yani Yusuf gibi olduk. Maalesef ideallerin, sevdaların kuraklaştığını gördükçe de gerildik, hırslandık ama taşkınlıktan uzak durduk. Bunu da aleyhimize zaafiyet olarak kullanmaya çalıştıklarına rastladık.

 

                  Şükürler olsun ki, ömrü hayatımızda hiç kimseye karşı ihanet alçaklığında bulunmadık. Üzüntülerimizi küpe koyduk, öç almaktan, karalamaktan uzak durmaya çalıştık. Onun için de ziyadesiyle yorulduk. Üzmeden, üzülmeden yaşamayı çok arzu ettik ama siyaset anaforunda kendimize yazık ettik. Meğer nice riyakâr ve münafıklarla aynı yolda yoldaş olmuşuz. Sosyal ve siyasi hayatımızı muhafaza etme adına nice nadanları idare etmeye çalıştık. Ama insanlara değer vermeyi beceri sandık, onun için de fazlasıyla aldandık, güvendiğimiz dağlara karlar yağdı. Ömrümüzü bereketlendirmek için millet deyip, durduk. Uğraşı verdik, elbirliği yapmaya çalıştık, el uzattıklarımızın kahır ekseriyeti maalesef mürai çıktı. Arkadan hançerlemeyi marifet sananlarla, maalesef aynı yolda yürümüşüz.

 

                Yürümekten, Anadolu’yu karış karış gezmekten ayaklarımız nasırlaştı, alın çizgilerimiz derinleşti, susuzluktan dilimiz kurudu. Uykusuz kaldık, ülkemize, milletimize faydamız dokunsun dedik, ama fazlasıyla aldandık. Geriye dönüp baktığımızda, hayalimizde inşa ettiğimiz hanümanların yıkıldığını gördük. Onun için de nedamet denizinde boğulduk ama bunu da itiraf edemedik. Her şeyi içimize gömmeye çalıştık.

 

                Netice itibariyle bedenen, fikren yorulduk. Dostluklara olan inancımızı kaybettik. Artık mürai yüzleri görmek istemiyoruz. Onun için, şen değil gönlümüz, şen değil. Bundan dolayı bizi anlayacak, arkamızdan Fatiha okuyacak dört inanmış adama ihtiyacımız var. Gerisi laf-ı güzaf. Siz dostlar bu gönül soframdan bir lokma. Alırmısınız?    Yazımı kendime ait aşağıdaki sözlerimle tamamlıyorum. Saygılarımla

 

              **Maziyi unutanlar bulunduğu yerin sarhoşluğundan neresi olduğunu bilemez ve çok unutkan! olurlar. Ayıldıkları zaman geçer Bor’un pazarı.** İnsanları güzele güzel insanlar yöneltir.** İyilik senden başlar. Sen iyi isen herkes iyidir. Sen kötü olda bakalım o iyiler yinede iyi olacaklar mı sana?**Başkalarının başarısını çekemeyenler kendi başarısızlıklarını gizlemek isteyenlerdir.  Cuma akşamınız ve yarınki Cuma bayramınız mübarek olsun..Amin.

Bu yazı toplam 509 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur