SRT Yayın Akışı - 10.12.2018
Son Dakika

GENÇLİĞİMİZ NEREYE GİDİYOR21 Eylül 2017 - 10:02, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Millet olarak nerelerden nerelere geldiğimizi bir düşünecek olursak hiçte gidişatın güzel olduğu söylenemez. Öyleki; İslâmi inanışımızla öyle ters olan  işlemler varki bunları sıralayacak olursak üzülmemek mümkün değil. Gençliğimiz bataklığa sürüklenmekte ve özü olan her şeyden kopartılıyor. Gençlerimizin giydiği tişörtlere bakacak olursak hepsinde İngilizce ‘’ öp beni, beni öpmek serbest, inek çocuk, şeytanın arkadaşı, gel sevişelim hatta ve hatta bilmeden Allah yok tişörtleri ile namaz kılanlar bile var bilmeyerek. Ve daha vs. bir sürü saçma yazılar. Bunları  giymek gençlerimiz için maalesef maharet olmaktadır..

 

                     Kollarında bacaklarında vs. vücutlarının her yerinde dövmeler, hatta ve hatta yüzün her tarafına takılmış piercingler. Sokaklara çıktığımız zaman müslümanım diyen ama  aslında süslüman olan kızlarımız  tesettürlü çıplak olmuşlar. Allah’ım bu ne zillettir. Gençlerimizin lise yıl sonu balolarında! Giyilen kıyafetler ve yapılan makyajlarda ilavesi. Hele hele bazı annelerin daha  beş veya altı yaşlarındaki kız çocuklarına yaptıkları makyajlarla onları nerele sürüklediklerini dahi düşünememektedir. Bir anlık hoşa gidiş, sonsuz bir çıkmaza giriş olacak haberi yok. Dil değişmiş, yazı değişmiş, paylaşım sitelerinde maalesef yazı yerine resimler ve kısaltılmalar yapılarak Türkçemiz mahvedilmektedir.

 

                Sigara ile başlayan uyuşturucular beyinlere çakılan birer çividir. Dolatyısı ile aklı ve iradeyi zincire vurmaktadırlar. Öyle ya. Sigara paketlerinin üzerinde ‘’ Sigara öldürür’’ ikazına rağmen aldırmadan içen insanların bir gıda üzerinde ‘’öldürür’’ dese onu yemez. Ama maalesef sigarayı, veya uyuşturucuyu kullanırlar.

 

                 Ey yöneticiler ey aileler sizlere sesleniyorum avazım çıktığı kadar.  Bu durumlara acele çare bulunuz ve üretilmesi için gayret sarfedelim hep birlikte  .Yoksa bu kervan böyle giderse asla suya kavuşamayacaktır. Ne olur evlatlarımıza önce ahlak ve maneviyat öğretelim. Ey kardeşlerim; kalabalıkların modalaşmış yoluna kendini kaptırma. Yol,kalabalıkların yönü değil, hakikatin istikametidir. Sen özüne dön ve ters tarafa gidenleri geri döndürmeye çalışmalıyız.

 

                   Bu özlemi anlatmaya çalıştığım ‘’ÖZLEDİM’’ adlı şiirimle son veriyorum. Saygılarımla

 

Milli değerden uzak batı moderndir! diye,
Her şeyimiz aslından uzaklaşmış yozlaşmış.
Moruk derler babaya kocakarı anneye
Baba anne diyerek sesleneni özledim.

 

Bak işte caddelere hepsi olmuş straBe
Tüm yabancı firmalar sıralanmış peş peşe
Goodmorning ve Bonjour birde varki gudenTak.
Selamı alıp veren insanımı özledim.

 

Ülkeme denilmekte kısa yolla hep TC
Helâ’ da unutulmuş ona diyorlar WC
Öz Türkçe unutuldu bu moda aceb nece? 
Bu gidişe dur deyip, red edeni özledim.

 

Bu yazı toplam 422 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar