SRT Yayın Akışı - 22.07.2019
Son Dakika

GEÇMİŞİNİ İYİ BİL Kİ!!!!2 Ağustos 2018 - 07:22, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

                        “Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.

Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın.” Şeyh Edebali

 

                      Bugün teşhircilik sosyal bir hastalık haline gelmiştir. Zira kendinden ziyade, başkalarını tahrike yol açmaktadır. Ayrıca dikkate değer husus, ahlakı sarsan görüntülere sebebiyet vermektedir. Teşhirciliğin zararı, ferdin şahsından ziyade, topluma düşürdüğü menfi izdir. Kadına karşı duyulması gereken saygının azalmasına sebebiyet vermektedir. Tabii ki aynı düşünceler pespayeliği meziyet sayan erkekler için de varittir. Toplumun geleneksel yapısına aykırı olan teşhircilik, insanın hayâ damarlarını da çatlatmaktadır. Kadim bir tarihin ve İslam gibi bir nimetin prensiplerini dikkate almadan, popo teşhirinden, göğüs dekoltesine kadar teşhirciliği meziyet sayanlar, unutmamalıdır ki, toplumun gözünde hoş karşılanmamaktadırlar

 

                     Teşhirciliği adeta meslek edinenlerin bunu giyim hürriyeti olarak değerlendirmeleri asla hukukla bağdaşmaz. Zira onlarla şu veya bu sebeple karşılaşanların, bakma hürriyetini tahdit etmektedirler. Ayrıca teşhircilik ve sapıklık hürriyet değildir, rezilliktir. Onun için teşhircilik bir hak değildir, ahlaken ve kanunen de suçtur.Diğer taraftan aileyi ayakta tutan ar ve hayâ, teşhircilikle göz ardı edilmektedir. Maalesef erkekler de bu teşhircilik gidişine teşne olmuş durumda, bir nevi bu tarz görüntülerin sergilenmesini hoş karşılamaktadır. Bunun ilericilik, gericilikle alakası yoktur. Düpedüz etik ve estetik seviye düşüklüğüdür. Rahatsız edici bir toplum hastalığı haline gelmiştir.

 

                      Zira¸”Bir algı var, sapık denildiği zaman sadece akla erkek gelir. Oysa sokakların sapık kadınlardan da temizlenmesi lazım ki, toplum bir nebze ıslah olsun. Çok garip geldi, değil mi okuyunca, sapık kadınlar! Bir erkek avret mahallini iyice belli edecek tarzda çoook dar bir pantolon giyse, sapık/rezil vs diye bağırırsınız ama giydiğiniz taytlardan her hattınızı belli ederken kendiniz adına neden utanmazsınız?

Haaa o sizin özgür yaşam tarzınız değil mi? Peki, erkeklere niye yok o özgürlükten? Sen baştan aşağı avret olduğun halde, tayt giyme özgürlüğünü kendine hak biliyorsun da, erkeğinkini neden alıyorsun elinden? Senin avretinin belli olması moda, erkeğin ki sapıklık öyle mi? Otobüste, metroda bedeninin kokusunu parfümle güzelleştirip, burunların direğini kıran ve erkeğin yanından efil efil geçtiğinde beyne direkt şehvet hormonları uyarısı verecek kadar kokulanan bir kadın, bana bakma dediği gibi, beni koklayamazsın diyebilir mi?

 

                    Otobüsteki, belki 10-20 adamın özgürlüğü alınıyor ellerinden. Bu adamlar yol boyunca bu kadını koklaya koklaya gitmek zorunda mı efendim? Ben helal olduğu halde hiç çarşı pazarı göğüsleri yarıya kadar görünür tarzda gezen abi, amca görmedim. Siz gördünüz mü? Görsek sapık diye koşarız değil mi adamcağızın peşinden. Peki, ben domates seçerken sapık ablanın göğüslerini neden görmek zorundayım? Erkek göbekten yukarısı helal olduğu halde asla böyle gezmez ve gezemezken kadınlar göğüs avretini açıp da geziyor ve bu sapıklık olmuyor, öyle mi?

                   Bankta kalçasının tam altına gelecek kısalıkta şort ile oturan bir adamın yanına çocuğunuzu oturtur musunuz? Ne münasebet, deli midir, sapık mıdır nedir! Teklifim bile nasıl çirkin değil mi annesi? Peki, aynı şekilde oturan, kalçasından aşağısı çıplak bir kadının giyinişi, neden seni aynı şekilde rahatsız etmiyor? Velhasıl kelam, kardeşler sokaklarda yatak odası kıyafetiyle dolanan her kadın da, bir o kadar sapıktır. Toplumun ahlakını bozuyorlar. Toplumun kalitesini düşürüyorlar. Bugün çocuklar çarşı pazarda bir ablanın göğsünü, kalçasını, bacaklarını görmek zorunda kalıyorsa, bu da çocuk ve toplum istismarıdır.”

 

                 Teşhirciliğin ne erkekte, ne de kadında tezahürünü tasvip etmemiz asla düşünülemez. Maalesef teşhirciliğin ve sapıklığın boyutu, hak iddiasıyla gün geçtikçe toplumu sarsmaktadır. Aile mahremiyetini zedelemektedir. Toplumu ayakta tutan aile kastı mahsusa ile dejenere edilmekte, buna da hak denmektedir. Oysa başkalarını rahatsız edebilecek hiçbir kural, hak olarak gösterilemez. Genel hukuk kaidelerine göre, başkalarının özgürlüğünün başladığı yerde, senin özgürlüğün biter. Senin özgürlük alanın, başkalarının özgürlük alanına zarar veremez diyen Müftüoğlu’na katılmamak mümkünmü? sayın okuyucularım. Saygılarımla

Bu yazı toplam 631 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur