SRT Yayın Akışı - 22.10.2018
Son Dakika

FLASH!ALEYNA GELİYOR28 Eylül 2017 - 09:34, Perşembe


Semiha Özgür SEZER

Sürçü lisan etmek istemem,sizi incitmek istemem ama Kral çıplak üzgünüm.

Serzenişim size…

Sabah kalkıp eline kumandayı alıp cinayetin delillerini toplayan ,kafasında yorumlayan,sorgulayan araştırmacı kadınlarımıza.

Eline kumandayı alıp,Seda Sayan’dan Esra  Erol’a kim kiminle evlenecek, neden kavga ettiler, ah barışacaklar mı; paravanın arkasındaki talipli kim diye, heyecanı dorukta yaşayan kadınlarımıza..

İş güç peşindeyim deyip,varlığını dahi görmediğimiz ama var olduklarını duyduğumuz ve bildiğimiz pasif vatandaş erkeklerimize;

Seda sayan ,Zahide ,Esra Erol değiliz diye mi ,yoksunuz?

Farkında mısınız, şehrimizde neler oluyor?Talep eden çok ama faydalanmak derseniz sinek avlanıyor.

Evet yoksunuz!Sizler için yapılan projelerin içinde.Sizler için getirilen uzmanların arkasında değilsiniz.

Sizler için verilen hizmeti görmüyorsunuz, duymuyorsunuz,bilmiyorsunuz?Ama hangi mağazada indirim var,AVM’de piyasa nasıl? Duyuyor ,zaman ayırıp koşuyorsunuz.

Bilboardlarda ,afişlerde,broşürlerde Zuhal Topal olmadığı için,Aleyna Tilki olmadığı için mi bakmıyorsunuz.

Seminerleri dönerli yapmadığımız,uzman,alanında etkili kişileri çağırıyoruz da sizleri çılgınca metal müzik eşliğinde hoplatmadıkları için mi,yoksa bu eğitimi Tarkan vermediği için mi yoksunuz ?

Etrafınıza bir bakın ,şehrinizde neler oluyor,neler bitiyor,ne emekler varda  ne kadar yararlanıyorsunuz.

Hangi kültürel faaliyete,sergilere,eğitimlere gittiğinizi  bir hesap yapın birde hangi programlara ne kadar zaman ayırdığınıza bakın,teraziye koyun ve topumsal kimliğimizin oluşumundaki temayı tartın.

Milletvekilleri,siyasiler,Aleyna Tilkiler olduğunda kuyruk kuyruğa etrafına dizilen insanlarımıza bakıyorum,birde emekler verilen projeden yararlanması gereken insanların yokluğuna..Sonrada ne oldu bizim toplumumuza diyoruz.Deme ,kikayet etme,Bunun sebebi sen ,ben,biziz.

 Daha dün değinilen hizmeti verilen eğitimden yararlanmayıp,kulak tıkayıp problemi yaşadığında yardım almak için koşan vatandaşımıza;nerdeydin !

Geyve’de okullardan şöyle bir deyiş geldi bir projemizde,biz geleceğiz koltuklarınız yeter mi?

Koltuk varda insan yeter mi?ye döndü.Eğitimlere kulak tıkayan ilçelerimiz.O güzellikleri barındıran ilçelerimiz için projelere ter döküyoruz.Özellikle kurumlarımızın el atıp kitlelerini yönlendirmeleri, ilçelerimizin gelişimi ve entellektüel seviyesinin yükselmesinde çok önemli.İlçelere SGM yapıldı.Türkiye 3. Olduk yerel yönetimler projelerinde.Bunun kıymetini bilelim ki ,kıymet bilinmezse artmaz.Gelişmez şehrimiz.

Herkes siyasetçi olmuş,bırakın siyaseti siyasiler yapsın.Ve şehrimizde en aktif olan alansa siyaset.Üzülüyorum bir psikolog bir sosyolog olarak ve şunu hep söylüyorum hizmet sadece yoksullara el atmak değildir,Hizmet sosyal gelişimine ,çocuğun yetişmesine,toplumsal değerlere değer katmanın adıdır.Biraz bunlarla uğraşsak ne olur??

Tüm bu serzenişlerimin burukluğu ile yazımın başlığını sildim dedim ki

Başlığımıda alakasız koyayım ki,çekici gelsin yazım.Yoksa görmüyor,okumuyor insanımız??Yoksa Müge Anlıdaki cinayetin sonunumu yazsaydım .Yada Hanife’nin aşkımı deseydim başlığa kararsız kaldım.

Saygılar

Bu yazı toplam 544 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar