SRT Yayın Akışı - 25.05.2019
Son Dakika

EN BABA ATÖLYE!13 Kasım 2018 - 10:00, Salı


Semiha Özgür SEZER

Onca siyasi gündemin zirvede olduğu şu günde diğer sosyal işlerimizi de ihmal etmeme düşüncesi ile yazıyorum.İşler güçler ,işleyiş devam ediyor en nihayetinde.

Size bugün farklı bir atölyeden bahsetmek istiyorum.Özellikle erkekseniz,baba yada baba adayı ,yahut öğrenmenin kriteri yoktur düşüncesindeyseniz bu atölyeye katılmalısınız.

Neden mi?Çocuk büyütürken ,eş olurken,ev kurarken,evlilikte,evlatlıkta ..vb. daha sizin ekleyebileceğiniz bir çok alanda maalesef ki,erkeklerin katılımı oldukça az.

Sanki eğitilmesi gereken sadece kadın!

Sanki veli toplantısına katılması gerekli kişi sadece kadın!

Sanki vardiyadan gelen babanın elinde kumanda yatarken, ayakta durması çocukları yetiştirmesi gerekli tek kişi anne!

Artık çocuklar anne-babanın birlikte olduğu aileye sahipken, bile tek ebeveynli gibi yaşıyorlar.

NERDESİNİZ BEYLER

Haydi beyler bu atölyeye!

Çocuğuna yeten bir baba olmak istiyorsan’Babalık Psikolojisi’eğitimi size çok şey katacak.

Hayat müşterek evlilik paylaşmaktır.Bu paylaşım sadece evi değil,evin sorumluluğunuda paylaşmaktır.Öyleyse Mutfağa alalım sizleri beyler.’Mutfakta Erkek Var’ diyelim.

Günümüzde erkekler biraz herşeyden elini çekmenin ,hazırcılığın beraberinde getirdiği dezavantajını yaşıyor.Bununla birlikte her işinde ustayı çağırmak zorunda kalıyor,yahut basit işleri bile yapamamaktan rahatsızlık duyuyor. ‘İnce işler ‘konusunda becerilerini artırmanın yollarını arıyorlar yada aramanın gerekliliğinin farkında olmadan bu kabullenişle yaşayıp gidiyorlar.

Babalık atölyesinde bu üç alanda eğitimler ile erkeklere destek olmayı ,onları da aktifleştirmeyi planlayan bu proje Sakarya Büyükşehir Belediyesi sosyal gelişim merkezinde gerçekleşecek.Aile Ve Çocuk Hizmetleri Müdürlüğünün yaptığı bu proje kadınlar için de destek bir program.

Kadınlar eminim şimdiden tam benim ihtiyacım var,eşimi ikna edeyim diye eyleme geçtiler bile.

AİLE DANIŞMANLIK

Sosyal Gelişim Merkezlerinde ilçe ve merkezlerde aile danışmanlık hizmeti verilmekte. Çocuk, bireysel sorunlar, çift problemlerine yönelik danışmanlık hizmeti verilmekte.

Randevulu sistemli çalışan danışmanlar , danışmanlık hizmeti alacak kişilerin beraberinde çocuklarına refakat edecek bir yakında bulundurmalarını önemle belirtiyor.

Bunca yapılan hizmetlerin aile ve çocuklar için önemli bir destek mecrası olduğunu düşünüyorum.Yararlanmak halkın kendisine kaldı.

Bu yazı toplam 531 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur