SRT Yayın Akışı - 21.05.2019
Son Dakika

Düzene de zamlara da alıştık mı ne?24 Eylül 2018 - 09:27, Pazartesi


Zemine YILMAZ İŞÇİ

Hiçbir konuda sorumluluk üstlenmeyen, yapılan ve yaptıkları hiçbir hatayı kabullenmeyen, her şeyi en iyi yaptığına inanan, doğru olan her şey sadece onlardan sorulan ve her sorunu üstünkörü geçiştirmeye çalışıp bunda da bayağı başarılı olan bir anlayışla yönetilince sanki bu düzene alışıyor muyuz ne?

Elektrik, doğalgaz, ulaşım, çarşı pazar, benzin mazot, su, gazete zam üstüne zam yerken, dar gelirliyi yerden yere vurup yine çılgınca alkışlanmak nasıl bir duyguysa artık? Anlayamıyorum.

Uyuşturucu kullanma yaşının 9’a düştüğü, paramızın istihdam yaratmak yerine, inşaata betona yatırılıp tarımdan esirgendiği, dünyada tarım ürünleri kendi kendine yeten 7 ülkeden biriyken simdi geldiğimiz noktayı görünce güçlü bir ülkeyiz sözlerine benimde inanansım geliyor.

Geçen hafta okullar ders başı yaptı. Öğrenciler okulunu yolunu tutarken ancak yap- boz tahtasına dönen eğitim sistemimizde bu senede öğrencilerin ve velileri nelerin beklediğini bilemiyoruz.

Ekonomik kriz velilerin sırtında büyük bir yük olurken, SEKA gibi yerli ve milli kağıt fabrikalarının kapatılarak ithal kağıda mahkum edilmiş Türkiye’nin ders kitabı bile bulmakta zorlandığı bu günlerde çoğu ders kitabı henüz öğrenciye verilmedi.

 Kırtasiye kıyafet derken birde servis paraları velilerin sırtına büyük bir yük oldu.Gecen yıl en yakın tarife 80 TL iken şimdi 130 TL oldu

Düşünceden duyguya, dilden sanata, bilimden eğitime, tarımdan endüstriye kadar her alanda akılcı olmak zorundayız. Bağları koparmamak, liyakati elden bırakmamak, insanları ayrıştırmamak, laik ve çağdaş eğitimden uzaklaşmamak zorundayız. Aksi halde gidişi durduramayız.

Bunca düş kırıklığının, içi boş yükselişlerin, ikilemlerin, çelişkilerin, sahte mutlulukların, faydasız pişmanlıkların ortasında ne çok, ne kadar çok ihtiyacımız var güzelliklere, iç açıcı haberlere, sanata, nitelikli eğitime ve onların tadını çıkarmaya!

Bu yazı toplam 642 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur