SRT Yayın Akışı - 23.01.2019
Son Dakika

DÜNYANIN VE BİZİM DURUMUMUZ 8 Şubat 2018 - 09:56, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

1980 li yıllardan önce Amerika’da Hakkın Tapınağı tarikatı lideri ve üyeleri hazırladıkları zehirleri içmişlerdi. Ve bu toplu intiharda 900 civarında insan hayatını kaybetmişti.

 

               1977 yılında bir gece New-York ta meydana gelen bir saat kadar devam eden elektrik arızası neticesinde karanlıktan yararlanarak başlayan yağmalarda şehrin alış veriş merkezleri, eczaneleri, otomobil galerileri, vs. yağmalandı. Olağan üstü hal ilan edildi. Dünyada bu tür olaylar hep devam etmektedir. Bunlar toplum bunalımına ait ilginç örneklerdir.

 

                Dünyamızda cinsel devrim sonucu sapık ilişkiler, ırza geçmeler, tecavüzler, fuhuş çok ama çok artmıştır. Buna bağlı olarak  zührevi hastalıklar hızla yayılmaktadır.Tıbbın tedavide aciz kaldığı hastalıklar meydana gelmektedir. AIDS tehlike yönünden gündemdeki yerini hala korumaktadır. Çevre kirliliği olumsuz istikamette insan sağlığını ciddi bir ölçüde tehdit etmeye devam etmektedir. Alkolizm hızla yayılmakta buna bağlı bunalım ve kazalar her gün artmakta ve bazı aileler tamamen yok olmaktadırlar. Yollar süslüman kadınlarla snop erkeklerle! dolup taşmaktadır.

 

                Dünya barışını ve huzurunu tehdit eden tehlikeler içinde nükleer silahlanma ilk sırayı alırken, bunun hemen arkasından uyuşturucu madde kaçakçılığı ve ticareti gelmektedir. Bunu da bölücü terör örgütleri dış güçlerin destekleri ile yapmaktadırlar maalesef.

 

               İnsanlar arasındaki dostluk ve sevgi yerini menfaate terk etmiştir. Anarşi ve terör bütün dünyada yaygınlaşmaktadır. Boşanmalar ve aile içi şiddetler, şiddetle artmakta ve korkunç boyutlara varmaktadır.

 

              Madde planında cemiyetin en küçük birimi, mana planında dünyanın en büyük imparatorluğu olan aile gün geçtikçe çökmektedir. Televizyonlarda oynanan ve büyük bir çoğunlukla izlenen dizi filmlerde ( amcasının karısı ile ilişki kuran yeğen, Babasının üvey kızı ile evlenen oğul, üç kız kardeşle aynı zamanda beraber olan enişte, Üvey annesi ile ilişkiye giren evlat, amcası ile zina yapan kız yeğen, ana bir bacı iki deyip diğerleri ile ilişkinin olabileceğini kabullenen Kazanova!!Dizileri maalesef bazı televizyonlarda oynatılmakta ve bunları seyredenler sanki bir marifet yapmış gibi ‘’’ aaa kız şunu seyrettin mi’’ diyerek te maalesef övünmekte. Bilmiyor ki zavallı her seyrettiğinde ahlâken biraz daha battığını. Zira yazdığım fiiller olabilirmiş fikrini insanların aklına sokmak istemelerinden ve aile temellerini yıkmaya çalıştıklarından başka bir şey olmadığını, Allah c.c. bu tiplere izan ve şuur ihsan etsin inşallah.. Amin.

 

               Bu dünyada sistemler çökmekte felsefeler sükût etmekte, mesaj kaynakları kurumaktadır. Kumar çok ama çok büyük bir hızla yayılmaktadır.Herkes bütün gün kahvehanelerde okeyin, oyun kağıtlarının, tavlanın kölesi olmuş sabahtan gece yarılarına kadar vakit geçirmekte ve beş parasız evlerine dönmektedirler. Sabahta evde ekmek yok yiyecek..

 

               Çıplaklar kampları, eşcinsellerin nikâhları zinanın serbestliği ahlaksızlığın körükleyici unsurlarıdır., Dünyada zulmü tahrik ve teşvik eden ve dünyamızda haklının yanında değil haksızın yanında yer alarak zulümlerde Nemrut’ları, Firavun’ları, Neron’ları geride bırakan; böylece hem kendi sonunu hem de insanlığın sonunu hazırlayan zalimler kendilerinin takip edilmediklerini zannederler. Oysa bütün medeniyetler ilimle, imanla, ahlakla, adaletle kurulmuşlardır. İlimsizlik, irfansızlık, imansızlık, ahlaksızlık ve zulümden çökmüşlerdir. Günümüz medeniyetinin göz göre göre çökmekte olduğunun maalesef farkında olamıyoruz. Saygılarımla

 

Nefsin sana padişah, sen de onun kuluysan

Kurtulamazsın kölelikten gerçek padişah ta olsan.

 

‘’ Ey insanoğlu.. Nefsindeki faziletleri ikmale çalış. Çünkü sen bedeninle değil ruhunla insansın’’

‘’Ne kadar yaşarsan yaşa mutlaka öleceksin. Ne istersen yap hesabını mutlaka vereceksin’’

‘’ UNUTMAYALIM ÖLÜM VAR ÖLÜÜÜÜÜÜÜÜMM.’’

Bu yazı toplam 498 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar