SRT Yayın Akışı - 23.01.2019
Son Dakika

CENNET VE CEHENNEMDEKİLERİN KONUŞMASI19 Ocak 2018 - 09:56, Cuma


Geyveli Emekli İmam Sadettin ARMAĞAN

Bu alemde Dünyada yapılan gizli,açık bütün meseleler,öbür alemde ,Ahirette bir,bir açığa çıkacak.

Herkes kendi yaptığını kendisi söyleyecek.Gizli,açık hiçbir şey gizli kalmayacak.Çünkü dünya amel yeri,ahret ise hesap yeri. Herkes ameline göre ya cennete  veya  cehenneme gidecek.Başka  gidecek yer yok.Bakınız Rabbimiz nasıl buyuruyor; O kimselerki  bizim ayetlerimizi inkar ettiler.(kuranı ve kurandaki emir ve yasakları) kabul etmediler onlar  cehennemdedir,orada sonsuz ebedi kalacaklar.Muhakkak iman edenler,amellerini sadece Allah rızası için yapanlar.onlar cennettedir.Orada  sonsuz ,ebedi çıkmamak üzere kalacaklar.

İşte böylece cennetlik cennete,cehennemlik,cehenneme  girdikten sonra ölüm ortadan kalkacak sonsuz,ölümsüz hayat başlayacak.

Cennete gidenler,cehennemde  olanlarla bir an karşı,karşıya gelecekler.Bu esnada aralarında bir konuşmalar başlayacak.Şimdi bu konuşmaları.Rabbimizin Kuranından  dinleyelim.Fakat bundan sonra  okuyacağımız her kelimeyi çok dikkatle okuyalım.Çünkü Ahiret Aleminde bu olay muhakkak olacak.Şimdiden kimler cehenneme gidecekmiş,onları cehenneme gideceklerden  dinleyeceğiz.

Cennettekiler ,Cehennemde olanlardan soracaklar .Sizin Cehennemde olmanıza sebep nedir?

Cehennemdekiler  diyecekler ki;(bizim ateşte olmamıza  başlıca sebepler 4tanedir.)

1-) Biz namaz kılanlardan değildik.Kardeşlerim.Namaz dinin direğidir.Kim Namazını kılarsa dininin direğini dikmiştir.Terk eden ise direği yıkmıştır.Direksiz bina ayakta duramayacağına göre namazsız dinde ayakta kalamaz.Dinini yıkan kımse ise cennete giremez.Bir vakit namazı terk edenin cezası 80 sene cehennem ateşidir.’’İmandan sonra Mahşerde  sorulacak ikinci sual namazdır.’’diye peygamber efendimiz S.A.V. bize haber veriyor.İşte bizler bunu anlayamadık namazsız bir hayat geçirdik.Kendimizi cehennem ateşinde bulduk.

2-) Bizler açları doyurmadık.Kendimizi düşündük tıka basa ,doymak bilmeden devamlı yedik,içtik.Artık midemizde yemeğe yer kalmayınca ,oh doyduk,Allah olmayanlara da versin dedik.Birileride bize dedi ki.Yuh sana senden geriye bir şey kalmadıki,Fakir,fukara yesin.Kardeşlerim kendisi tok,komşusu aç olanın sabaha mümin olarak uyanması mümkün değildir.diyen bir peygamberin  ümmeti olarak var olan,yok olana,tok olan aç olana muhakkak yardım etmesi hem Rabbimizin,hemde Peygamberimizin emridir.

Yoksa  yerimiz ateş olur.Fakir benimlemi çalıştıki ben ona zekat,öşür ,fitre veremem dersen işte o,zaman Allah c.c. korusun imanında tehlikeye girer.

3-) Bizim cehennemde oluşumuzun  3nçü nedeni;Biz Dünyada yönünü HAKTAN çevirmiş,sapıklığa,azgınlığa dönmüş.Dost olarak Rabbimizi değil de Allahımızın düşmanı olarak bildirdiği ŞEYTANİ laneyi seçtik.

Cami cemati,zikir ehli olmayı bırakıp,meyhane,kumarhane gayri meşru eğlence yerlerinin cemati olduk.Günahlar,kalpleri karartır diye peygamberimizi hiç dinlemedik.Kalplerimizi karartan sapık arkadaşlarla beraber olduk.Kendimi cehennemde bulduk.Atalarımız ne demiş; Söyle arkadaşını  bende senin nasıl bir insan olduğunu söyleyeyim.Günde 5 vakit namazda 40 defa okuduğumuz FATİHAYI şerifte ne diyoruz .Allahım beni peygamberler yolundan yürüt,sapıklar yolundan yürütme.

Çünkü bu yolun sonu cehennem olur.diyen Rabbimize yönelmedik.

4-) Biz ölmeyecez,dirilmiyecez,hesap vermeyecez zannediyorduk.Fakat gerçeği şimdi anladıkMeğer hesap varmış,hesap vermek kurtulmak demekmiş.Lakin  bizde amel yokki hesap verelim.Veremedik,kendimizi,cehennemde bulduk.

                                                       Kardeşlerim

Namazı kılanlardan,hemde ara vermeden kılanlardan,Açları doyuranlardan,hak yolunun yolcuları ile beraber olanlardan,Hesap var olduğunu bilen ve amelini tamamlayanlardan olalım.

             Cehennemde değil Cennette Olalım

                                                       

                                                                             Selam ve Sevgi  ile Kalınız.

Bu yazı toplam 1093 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar