SRT Yayın Akışı - 23.01.2019
Son Dakika

BİRLİK BERABERLİK ZAMANIDIR.1 Şubat 2018 - 08:00, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Bu gün çevremize, ülkemize ve dünyaya baktığımızda devamlı ve sürekli değişmeler görmekte ve birbirini takip eden meselelerle karşı karşıya kalmaktayız. Bu durum yaşayan hareket eden gelişen veya gerileyen insan topluluklarının ortaya koyduğu tabii bir durumdur. İnsanlar var oldukça  ve topluluk halinde yaşadıkça çok çeşitli alanlarda meseleler belirecek . Bunlar ekseri hallerde iç içe girerek karmaşık bir mahiyet arz edecektir.Bu ise hayatın dinamik akışının tabii bir neticesidir.       

 

               Milletçe dikkatli çok dikkatli olmalıyız. Aşağıdaki gerçeklerin hangisini göz ardı edebiliriz;

               Yusuf Hemadaniler, Şeyha Ahmet Yeseviler, Nakşibendiler, Hacı Bektaşı veliler, Taptuk Emreler, Mevlanalar, Yunus Emreler, Hacı Bayram-ı veliler, Akşemseddinler, Molla Gürani’ler, Pir Sultan Abdal’lar,  Sarı Saltuk’lar, Ayvaz Dede’ler, gibi yüzlerce hak dostları , milletimizin büyük kültür hazinelerini teşkil ederler. Bu hepimizin övünç kaynağıdır. Avrupa’dan yükselen feryatlara beraberce cevap verdik. Bin yıldan beri Türk-İslam kültür beşiğinde aynı ninnilerle beraberce  büyüdük.  İslâm’ın tevhit sancağını kıtalardan kıtalara beraber taşıdık, Sevgili peygamberimizin (s.a.v.) övgüsüne ve hediyesine beraberce mazhar olduk,

 

                   Vatanımız için bayrağımız için beraberce şehid olduk. Bin yıldan beri islâm’ın sancaktarlığını beraberce yürüttük. İnsanlığın irşad görevini nizam-ı Âlemin öncülüğünü beraberce sürdürdük, İngiliz casusu Hamper’in itiraf ettiği gibi İslam düşmanları, Osmanlıya beşbin civarında ifsad görevlisi olarak casus gönderirken, bizler onlara Gül baba, Sarı Saltuk, Ayvaz dede gibi irşad erleri olarak gittik.

 

                   Geliniz hep beraber haykıralım ve kucaklaşalım vatan bir, millet bir, devlet bir, bayrak bir kitap bir, peygamber bir, cami bir mezar bir Allah c.c. bir diye.

 

                    Kürt milletinin Türk boyundan olan değerli Kürt kardeşlerimiz; g

Gelin emperyalist güçlerin oyununa gelmeden gerçekleri görün ve benliğinize geri dönün. Bu uyarılarımıza rağmen hala başka devletlerin! Etkisinde kalarak öz devletinize ihanet etmeyin. Merhum Mahir Kaynak ‘’ Bütün terör örgütleri İsrail devletinin maşasıdır. Onlar adına çalışırlar ve Yahudilerin arzu mevut hayallerine hizmet ederler’’ diye çok kez bu tarihi uyarılarını yapmıştır. Bu ve bunun gibi daha bir çok söze kulak asmadan aldatılmış Kürt kardeşlerim İsrail’ in bu ütopyasına hizmet etmektedirler.

 

                     İşte bu bağlamda ; Şu ana kadar PKK örgütünün vahşetini daha iyi anlamamız için kurulduğu 1978 yılından ve Apo şerefsizinin yakalandığı 15.02.1999 tarihine kadar gerçekleştirdiği eylemleri ve neticelerini bilgilerinize aretmek istiyorum. 6036 saldırı, 8257 silahlı çatışma, 3071 bombalama ve patlama, 388 gasp, 1046 adam kaçırma, 567 yasa dışı gösteri, 3874 rütbeli rütbesiz asker, 247 polis, 1225 geçici köy korucusu, 4472 TC vatandaşı şehit edilmiş, yaralı olarak 5620 sivil, 878 asker,909 polis, 1655 köy korucusu yaralanmış ve sakat kalmıştır. O zamandan bu zamana devam eden olaylardaki aynı oluşumlarla neticelenen olayların neticesinde bu rakamlar çok korkunç bir boyuttadır.

         İşte İsrail’in amacına kandırılarak hizmet ettirilen Kürt kardeşlerim. Bunların yüzlerindeki boyalar döküldü ve açıkça meydandalar. Kanmayın kanmayalım ve güzel memleketimiz Türkiye’mizde huzur, kardeşlik içinde tüm etnik kökenler Lazı ile Kürt’ü ile Arnavut’u ile Manavı ile, Abaza’sı ile, Çerkezi ile Gürcü’ile, vs vs kardeşlik içinde yaşayabilmek için şer güçlere karşı bir olalım, birlik olalım..Zira BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANI’ dır. Daha da geç kalmayalım ne olur…. Saygılarımla 

Bu yazı toplam 519 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar