SRT Yayın Akışı - 23.01.2019
Son Dakika

AYIKLANACAK ÇOK ŞEY VAR7 Ocak 2018 - 10:42, Pazar


Semiha Özgür SEZER

Hayatım bir koşturmaca dört nala 
Zamanım belli değil ser belli değil 
İtiraz ne hadime koşuyorum halâ 
Sırılsıklam olsam da ter belli değil ,demiş şair.

Koşma döngüsü içinde her geçen gün kendini biraz daha ihmal eden insanlarız Kendilerini ihmal edenlerin kapılarını bir gün trajediler bekler, gerçeğine rağmen koşuyoruz.Etraf sizi bacağınızdan sarmış çekmeye çalışanlar ile doluyken dahi koşmayı beceriyoruz.Güzel bir başarı bu azim belki de.Ama sizce de yıpratıcı değil mi?

İnsan insanın kurdu. Kemirmek için bekleyen tembellerin dünyasında aynı zamanda çalışmanın azmi ile koşan insanlar var.Aynı dünyadayız.Birimiz iş güç derdinde iken ,diğerleri bal kaymağı derdinde.

Ne garip dünyadır ki, balını kaymağını yinenler kemirgenler genelde. Öyleyse çalışan kendini mi kemiriyor? diye düşünebilirsiniz.

Yok sakın öyle düşünmeyelim, üretelim biz. Gelecek nesiller için,dünyanın refah düzeyi,gelişimi için.Bu da bizim onurumuz olsun,şerefimiz olsun,bize yakışan olsun.Varsın başkaları şovu ile göz doldursun.

Ayıklanacak ne çok şey var. Şakşakçılar başı çekiyor.Kişilerin,yada bir şeylerin gölgelerine sığınanlar ile,göğsünü gerenler ayıklanmalı.

Makam mevki etrafında dönüp,kendini sevimli gösteren samimiyetsizler ile samimi insanlar ayıklanmalı.

Tölera  edilen sonu gelmeyen hataların hoşgörüsünün altındaki çıkar ilişkisinin yerine ,açığı kılı kırk yararak aranan,ezilen samimi insanların çıkarsız vizyonuna ihtiyaç var.

Saygıdan şımarmayan,vericiliği suistimal etmeyen ,hak adalaet gözeten dürüstlere ihtiyaç var.

Konuşuyoruz,yazıyoruz,okuyoruz.Elimizden bir şey gelmiyor.Keşke herkes bulunduğu alan ve yetki dahilinde bunlara riayet etme vicdanında bulunabilse.

Keşke…

Bu yazı toplam 333 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar