SRT Yayın Akışı - 16.02.2019
Son Dakika

A9 DAN NE BEKLENİYORDU Kİ? 19 Temmuz 2018 - 04:58, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

             ‘’Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, A9 kanalında yaptığı programla tartışılan Adnan Oktar hakkında çok sert konuştu. "Bizim de gördüğümüz zaman tüylerimizi diken diken eden, zaten bakmakta doğru değil öyle bir kanala." diyen Erbaş, Oktar için "Dengesi bozulmuş bir insan." ifadesini kullandı.’’ Bu bağlamda;

 

            Yıllardır İslami dini ritüelleri ile alay edercesine her türlü menhiyatı müdafaa eden ve islamda hiçbir yeri olmayan her herzeyi yiyen bu soytarının cezalandırılması için neden bu kadar beklenildiğini anlamakta zorluk çekiyoruz. Öyle ya mehtiyim dedi, peygamber soyundanım dedi soy köküm mehdiliğe en yakın köktür dedi, açık baş namaz kılınır dedi, kadınlardan da imam olunabilir, kadın erkek dekolte bir vaziyette bir arada oturabilirler dedi ve oturdular, üryan kadınları karşısında oynatarak tempo tuttu ve tutturdu, erkeklerin uyması gereken tesettüre kadınları kadınların uyması gereken tesettüre erkekleri uydurdu.

 

             Yurt dışından hahamları ve Yahudi devlet adamlarını getirterek İstanbul da kendi kerhanesinde ağırladı, ramazanlarda iftarlar düzenledi ve düzenlediği iftarlara bu gün diğer tarikat( hiç birini tasvip etmem) ların ileri gelenleri ile beraber olarak kendisini islama yakın gösterdi. Bu kadar islama hizmet! İçin çalışan! Bu şarlatanın namaz kıldığını gösteren bir kare resmini gören varmı? ( Cevap hazır biz ibadeti gizli yaparız) derler. Yani yenmedik herze yok ama kandırılan saf Müslümanlar bu soytarıyı adam zannettiler. Her herzeyi açık yerler namaza gelince gizlilik ön plana çıkar.. Bu adam için söylenecek o kadar şey varki, yazmaya kalksam bir cilt olur.

 

            Ne yazıkki diğer bazı tarikatların önde gelen isimleri de bu şerefsizin toplantılarında baş misafir oldular.Onların  onunla beraber olduğunu gören saflarda Adnan hoca!! Nın etrafında toplanmaya başladılar. Öyle ki fıkhı bilen kurra hafızlar, imamlar, din adamlarını etrafında toplayabilmiştir.

 

             Benimde üyesi olduğum İstanbul platformu grubu ilede bir yemek yemek istemiş olmasını platformumuzun değerli başkanı adalet eski bakanı,Sakarya milletvekili, araştırmacı yazar, avukat sayın İsmail Müftüoğlu bu taleplerine daima red cevabı verdiği için kendisine müteşekkiriz.

 

             Pek bu bunları yaparken benim devletimin istihbarat birimleri. Güvenlik güçleri polisi jandarması gereğini yapmak için neden bu kadar geç davranıldı anlamak mümkün değil. Adam dere gibi para harcıyor ve harcatıyor, çirkin ve paraya ihtiyaç duyan kadınları çok büyük masraflarla her türlü estetikleri yaptırıp piyasaya sürerken yıkılan ailelerin vebali nasıl yüklenilecek.

 

             Emmniyet güçlerimiz bu kadar geç kalmazdı. Demek ki onlarında bir bildiği varmış. Varmış ki bu zamana kadar beklenmiş. Bu gün bunlar yarın mutlaka bir başka tarikat çıkacak ve yine baskınlar olacak çok canlar yanarak tedavisi imkânsız yaralar oluşturacak. Denenmişi denemek nedamet getirir.

 

              Tavsiyem odurki; sayın devletimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı gibi bütün tarikatları kapatmalıdır. Zira Bunlara gerek yoktur. Sadece organize edenlerin ali menfaatları doğrultusunda devam etmektedirler.Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa (S.A.V.) nin ne tarikatı vardı nede mezhebi. Böyle olunca da bu çayırda biten otlar gibi durmadan üreyen tarikat ve müntesipleri hakkında gereğinin yapılması elzemdir diye düşünüyorum.

 

                İlk zamanlarda çok değer verilen Feto ve müntesiplerine yol verildi verildi ve sonrasında tam devlet gidecekken Allah’ın inayeti ve milletimizin feraseti ile bu darbe teşebbüsü bastırılıverdi çok şükür. Onlara da kimse dur dememişti birde üstü üstüne desteklenmişlerdi. Gerçek meydana çıkınca da doğrusu olan Vatan hainlikleri ortaya çıktı. Dinimiz ilk okullarda başlanılıp belli bir mevzuat dahilinde milli eğitim kontrolünde öğretildiğinde bu günkü tarikatların hiç birine gerek kalmaz  Diye düşünüyorum. Cuma geceniz, Cuma bayramınız mübarek olsun. Saygılarımla

Bu yazı toplam 448 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar