CİVİ BİLE ÇAKILAMIYOR21 Mayıs 2014, Çarşamba

 

İNŞAAT NEDEN DURDURULDU?

Sakarya İl Müftülüğü tarafından yapımına başlanan ve 10 bin kişilik kapasitesiyle Sakarya’nın en büyük camisi olacak olan ibadethane inşaatı durdu. Temel aşamasında olan camii inşaatının devam edebilmesi için maddi yardım bekleniyor. Şeyh Edebali Camii Dernek Başkanı Mustafa Gündoğar, camii inşaatının durdurulmasının tek nedeninin parasızlık olduğunu belirtti.

“ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Camiinin resmi prosedürlerinin tamam olduğunu söyleyen Gündoğar, “Camii temeline şimdiye kadar yaklaşık 400 ton demir kullandık, 100 ton demir sözü veren vatandaşlarımız var fakat bu yeterli değil. Camii inşaatının devam etmesi için elimizden geleni yapıyoruz, Ankara Diyanet İşleri ile görüşmemiz vardı fakat Soma’da yaşanan olay nedeniyle ertelendi. İnşallah ilerleyen günlerde görüşeceğiz” dedi. 

BÜYÜK PROJE

Camiinin büyük bir proje olduğunu ifade eden Gündoğar, “ Nasıl Bursa’nın Ulu Camii varsa Şeyh Edebali Camii’nin de Sakaryalı genç nesillere iyi bir eser olarak kalmasını istiyoruz. Bu nedenle maddi açıdan biraz zorlanıyoruz, camii inşaatını bitirmek için tüm halkımızın desteğini bekliyoruz” şeklinde konuştu.  

Bu haber toplam 2796 defa okundu.