SRT Yayın Akışı - 23.07.2019
Son Dakika

‘İZİNSİZ İSKELELERİ ŞİKAYET ETTİK’27 Haziran 2019 - 07:00, Perşembe

S.S. Mavi Yol Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Nihat Erdoğan yaptığı açıklamada, işletme faaliyetini yürütme hakkının kooperatiflerinde olmasına rağmen bazı kişilerin sahilde ruhsatsız, izinsiz iskeleler kurarak ‘sultan kayığı’ ve ‘katamaran’ işletti

KOOPERATİFTEN AÇIKLAMA

Önceki gün ‘BU REZALETE ‘DUR’ DEYİN!’ başlığıyla Sapanca sahil yolu güzergâhında deniz bisikletleri ile elektrikli gezi tekneleri için mantar gibi türeyen ahşap iskeleler ve bunlar ait yapılar gölün siluetini bozuyor. Vatandaşlar,  Sapanca Belediyesi ve Sakarya Valiliği’ni göreve davet etti” içeriğiyle yayınladığımız haber üzerine Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen’in ardından bu kez iskele sahipleri adına S.S. Mavi Yol Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Nihat Erdoğan’dan cevap geldi.

İLGİLİ MAKAMLARA BİLDİRDİK

Sapanca sahilindeki deniz bisikleti ve kayıkları turistik amaçlı işletme hakkının 2017 yılından bu yana resmi olarak kooperatiflerinde olduğunu belirten Nihat Erdoğan, “Sapanca Sahili Polis Aile Çay bahçesinin ön sağ kısmında her hangi bir işletme ruhsatı yada izni olmamasına rağmen sultan kayığı’ ve katamaran tarzı diye tabir edilen tekneler işletilmektedir” dedi. Başkan Erdoğan, bu olumsuzluğu ilgi makamlara defalarca bildirmelerine karşın bugüne kadar bir netice alamadıklarını vurguladı.

HER HANGİ BİR SONUÇ ALAMADIK

İzinsiz iskele kurup tekne işletenler hakkında 2019 yılının başında Sapanca Kaymakamlığı, Sapanca Belediye Başkanlığı ve İlçe emniyet Müdürlüğü’ne dilekçe ile başvurduklarını bildiren Başkan Erdoğan, “Bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatılacağı tarafımıza bildirilmiş olmasına rağmen şuana kadar her hangi bir sonuç alamamış bulunmaktayız. Cumhurbaşkanlığı iletişim hattının yönlendirmesiyle bu kez 21.6.2019 tarihinde konuyu Sakarya Valilik makamına bildirdik” diye konuştu.

Bu haber toplam 180 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur