SRT Yayın Akışı - 23.07.2019
Son Dakika

FINDIKTA KAVGA BÜYÜYOR19 Haziran 2019 - 09:34, Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

Önceki hafta gazetemizin gündeme taşıdığı ABD’nin Florida eyaletinde yapılan Dünya Sert Kabuklu ve Kuru Meyveler Kongresi’nde Türkiye’nin fındık rekoltesinin 815 bin ton olarak açıklanması ile ilgili yapılan açıklamalarda ağır eleştirilen ihracatçılardan

İHRACATÇILARDAN CEVAP GELDİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve çoğunluğunu Tarım Ürünleri Üretimi ve Ticareti ile iştigal eden üyelerin oluşturduğu 1. Meslek Komitesi , Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca ve FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar’ın açıklamalarının Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Edip Sevinç’ten karşı cevap geldi.

BEREKETTEN ŞİKAYET EDİLİR Mİ?   

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Edip Sevinç, “Florida’daki Dünya Sert Kabuklu ve Kuru Meyveler Kongresi’nde 815 bin ton fındık rekoltesi tahmin edildi diye kıyameti kopardılar. Gözünüz de mi kör. Bilimsel metodları bilmiyor musunuz? Biz şubat ayında çok yüksek bir rekolte geleceğini söylemiştik. Bereketten şikayet edilir mi?” diye konuştu.

FİSKOBİRLİK’E PEŞKEŞ ÇEKİLDİ

Ziraat Odaları’nın üreticiye fayda sağlamak yerine şovenlik yaptığını da iddia eden Sevinç, “FİSKOBİRLİK’e 10 liradan 10 bin ton fındık verilirken neredeydiler. İç fındıkta 10 lira fark eden bu alış verişte 10 bin tonda 100 milyon TL FİSKOBİRLİK’e peşkeş çekildi. Milletin malı özerk bir kuruluşa verildi. Niye itiraz etmediler buna? Parayı kendiler aldı çünkü” iddiasında bulundu.

Bu haber toplam 130 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur