SRT Yayın Akışı - 23.07.2019
Son Dakika

KURALLARA UYMAYAN 111 MOTOSİKLET TRAFİKTEN MEN EDİLDİ18 Haziran 2019 - 11:03, Salı

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ana caddelerde trafik uygulamalarına devam ediyor. , 1 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında yapılan denetimlerde eksiklikleri nedeni ile çoğunluğu elektrikli bisiklet olmak üzere 111 mob

Sakarya Emniyet Müdürlüğünce yapılan yazılı açıklamada şunları kaydedildi; “Karayolları Trafik Kanununa göre; motorlu bisiklet (mopet) olarak tanımlanan motor gücü 0.251-4 KW arasındaki elektrikli bisikletlerin tescil plaka çıkarma zorunluluğu yanı sıra bu araçları kullanan kişilerin de sürücü belgesi bulundurması zorunludur. İlimizde, 1 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında yapılan denetimlerde eksiklikleri nedeni ile çoğunluğu elektrikli bisiklet olmak üzere 111 mobilet ve motosiklet trafikten men edilmiştir. İl merkezinde meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı kazaların yapılan analizlerinde;  toplam kazaların %40’ını elektrikli bisiklet, mobilet ve motosikletlerin karışmış olduğu kazaların oluşturduğu anlaşılmıştır. Aynı tarihler arasında bu araçların karıştıkları kazalarda: 66 (altmışaltı) vatandaşımız yaralanmış, 1(bir) vatandaşımız ise maalesef hayatını kaybetmiştir.

Kazaların önlenebilmesi ve olası kazalardaki can ve mal kayıplarının önüne geçilebilmesi için bisiklet, elektrikli bisiklet, motosiklet ve motorlu bisiklet türü araçların denetimlerine yoğun bir şekilde devam edilecektir. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için bahse konu hususlara dikkat etmeleri kamuoyuna saygıyla duyurulur.” Denildi.

Bu haber toplam 142 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur