SRT Yayın Akışı - 20.06.2019
Son Dakika

KALDIRIMLAR İŞGAL ALTINDA!15 Haziran 2019 - 09:54, Cumartesi

Sakarya’da 10 yıl önce başlatılan, ara ara da vazgeçildiği bilinen 'Sıfır Tolerans' uygulaması nedeniyle vatandaşlar kendileri için yapılan kaldırımlarda yürüyemez oldu

Adapazarı ilçesi merkezinde, Orhan Cami, Uzun Çarşı, Kapalı Çarşı ve Bulvar kenarlarında, Katlı Pazar yeri bölgesindeki esnafın 'Sıfır Tolerans' uygulamasında kaldırım işgalleri sürerken, yetkililerin konuyla ilgili bir şey yapmamaları düşündürücü oluyor.

KALDIRIM İŞGALİ

Adapazarı Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan çoğu iş yerleri dükkân dışına taşırdıkları ürünleri ile vatandaşlara ait olan kaldırımlar adeta kullanılamaz hale geldi. Özellikle yağmur yağdığında şemsiyesi olmayan vatandaşlar kaldırımların açık alan bölümündün yürümek zorunda kaldığından ıslanıyor.

YÜCE SÖZ VERDİ

Diğer yandan şikayetini dile getiren vatandaşlar, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin bulvarda görüştüğü vatandaşlara kaldırım işgalleri ile ilgili söz verdiğini dile getirerek, “ Zeki Toçoğlu’da zaman zaman bu konu ile ilgili katı politika izlemesine rağmen sonunda vazgeçmek zorunda kaldı. Başka Yüce’nin vatandaşın sesine kulak vermesi ve zabıta ile kaldırım işgaline neden olan esnafı uyarmasını bekliyoruz” ifadelerine yer verdiler.

ORHAN CAMİ VE ETRAFI

Diğer yandan kimi vatandaşların sohbet ve buluşma noktası olarak değerlendirdikleri Orhan Cami Meydanı’nda da 'Sıfır tolerans' uygulaması yapılmadığı ifade ediliyor. Kimi vatandaşların  'oturup sohbet ettiğimiz ortam' diyerek Orhan Cami Meydanı'nda  sandalye ve masaların kaldırıma yayılmasından şikayet edilmesini doğru bulmayan vatandaş ve esnafın yanı sıra, şikayetçi olan vatandaşlar da; "Eşimiz çocuğumuz ile Orhan Cami meydanından geçemiyoruz. Sandalye ve tabureler tümden kaldırıma ve meydana yayılmış oluyor. Kim olduğunu bilmediğimiz kişilerin arasından eşimiz, bacımız geçerken çekiniyor. Elbette olsun ama buna sınırlama getirilsin. Orhan Cami Meydanı’ndan ailemizle geçemeyecek miyiz” diyenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar çok.

Bu haber toplam 104 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur