SRT Yayın Akışı - 20.06.2019
Son Dakika

730 OKULDA 188 BİN 116 ÖĞRENCİ KARNELERİNİ ALDI14 Haziran 2019 - 14:55, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Sakarya’da 730 okulda 188 bin 116 öğrenci karnesini alarak yaz tatiline çıktı.

2018-2019 Eğitim öğretim yılı sona erdi. Sakarya’da 730 okulda 188 bin 116 öğrenci karnesini alarak yaz tatiline çıktı. Serdivan İmam Hatip Ortaokulunda karne törenleri düzenlendi. Gerçekleşen törene Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğrenciler, öğretmenler katıldı. Tek tek sınıfları dolaşan Vali Nayir, öğrencilere iyi bir tatil geçirmelerini dilerken, bol bol dinlenmelerini istedi.

HAYIRLI UĞURLU BİR TATİL DİLİYORUZ

Sınıflara giren Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş öğrencilere karnelerini taktim etti. Törende konuşan Vali Nayir, “Bugün 730 okulumuzda  188 bin öğrencimiz karne aldılar. Yeni bir tatili hakettiler. Çalıştılar, yoruldular bizde karnelerinin heyecanına ortak olmak için buraya geldik. Çocuklarımıza iyi bir tatil için tavsiyelerde bulunduk. Dinlensinler, oynasınlar. Ara sıra derslerini kontrol etsinler. Burada velilerimize bir tavsiyemiz oldu. Bu karneler aynı zamanda velilerimizin karnesidir. Dolayısıyla orada orada kırık bir not varsa bunun telafisi konusunda bir adım atmalılar. Öğrencilerimizin morallerini bozmalalılar. Hayırlı uğurlu bir tatil diliyoruz” dedi.

HER BİTİŞ YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ise, “2018-2019 eğitim - öğretim yılını hayırlısıyla bitirdik. Her bitiş yeni bir başlangıçtır. Bizim için son diye bir şey yoktur. Eğitim camiası olarak 2019-2020 yılına hazırlık için geçecek inşallah. Eylül ayında güzel bir şekilde öğrencilerimize karşı heyecanla yeni eğitim öğretimde yeni projelerimizde gençlerimize ulaşmaya çalışacağız. Aslından buradan öğrencilerimizden çok velilerimize seslenmek istiyorum. Çocuklarıyla birlikte vakit geçirsinler. Mutfağa gidip vakit geçirsinler. İp baskısı yapsınlar. Bir meyvenin çekirdeği alıp toprağa eksinler. Doğa yürüyüşleri yapsınlar. Arada sesli bir kitap okusunlar. Tatil süresince bir bilim insanı gibi etraflarını gözlemlemeye çalışsınlar. Doğada neler olup bitiyor, etfafındaki insanlarda yaşamlarında neler gerçekleştiyor ona baksınlar. 2019 - 2020 eğitim öğretim yılına enerjik, dinç, yüreği sevgi dolu bir nesil olarak gelsinler” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 105 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur