SRT Yayın Akışı - 27.06.2019
Son Dakika

BAŞKANLAR ÇIKIŞ ARIYOR13 Haziran 2019 - 09:51, Perşembe

31 Mart yerel seçimlerinin ardından koltuğa oturan yeni başkanlar, bir taraftan ekonomik darboğazı aşıp hizmet etmeye çalışırken, diğer taraftan da kucaklarına bırakılan şişirilmiş kadrolardan kurtulmanın çözüm yollarını arıyorlar.

KADROLAR ŞİŞİRİLDİ

31 Mart seçimleri öncesinde AK Parti’den tekrar aday gösterilmeyen başkanların belediyelere yığdı işçi, yeni seçilen başkanlara dert oldu. Adeta kendilerinden sonra gelecek başkanlar görev yapmasın diye belediyeleri işçiye boğdular. Zaten şişik olan kadrolar iyiden iyiye şişirildi. Belediyede çalışan kendilerine yakın isimlere giderayak unvan verip yüksek maaş almalarını sağladılar! Bir memurun normal şartlarda 10-12 yılda geleceği bir yere, yaptıkları hülle ve hilelerle ünvan verdiler.

PİMİ ÇEKİLMİŞ ‘BOMBA’

Şişirilmiş kadrolar nedeniyle kendi çalışma ekiplerini kurmakta dahi güçlük çeken yeni başkanlar, “Benden sonrası beni ilgilendirmez” diyerek adeta aday gösterilmemenin intikamını alırcasına giderayak kasaları tam takır bırakan eski başkanların kendilerine bıraktığı enkazı temizlemeye çalışırken, diğer taraftan da şişirilmiş kadrolardan kurtulmanın çözüm yollarını arıyorlar. Yeni belediye başkanları, tam bir ‘Enkaz’ devraldı ve ellerinde pimi çekilmiş ‘bomba’ buldular!

 

Bu haber toplam 917 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur