SRT Yayın Akışı - 20.06.2019
Son Dakika

TEKNOLOJİ ÇAĞINDAN FAYDALANAMIYORUZ13 Haziran 2019 - 09:43, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

Yazı İşleri Müdürümüz Saim İşçi, Işıklar Mahalle Muhtarı Orhan Malçok’a mahallenin sorunlarını sordu Muhtar Malkoç, “ Adapazarı’nın merkezine bağlı olmamıza rağmen ne internet ne de ev telefon hattı var Teknoloji çağından faydalanamıyoruz” dedi.

Kendisini kısaca tanıtan Işıklar Mahalle Muhtarı Orhan Malçok, “1970 yılında Adapazarı Işıklar Mahallesi’nde (Işıklar Köyü) doğdum. Evliyim 3 çocuk babasıyım. 1 tane torunum var. Allah nasip ederse bir torunumda yolda.  Çiftçilikle uğraşıyorum. Muhtarlık benim ilk dönemim. Mahallelilerin  desteğiyle  muhtar oldum Azalarımı seçerken çoğunlukla mahallemin gençlerini tercih ettim” dedi.

NE İNTERNET VAR NEDE ELEKTRİK

Mahallenin temel sorunlarından da bahseden Işıklar Mahalle Muhtarı Orhan Malçok, “Mahallemin nüfusu 150 olup, 110 seçmeni ve 30 hanesi var. Mahallemiz de futbol sahası, altyapı ve çocuk parkı sorunumuz yok. Bizim en büyük temel sorunumuzun başında ev telefonu ve internetimiz yok. Sadece cep telefon sayesinde gidermeye çalışıyoruz. Fakat cep telefon faturalar oldukça yüksek geliyor. Adapazarı’nın merkezine bağlı olmamıza rağmen ne internet ne de ev telefon hattı var Teknoloji çağından faydalanamıyoruz. Şuan Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu ve de muhtarlar için hazırlanan yazılımı bile internet olmadan kullanamıyoruz. Bundan bir önceki muhtarımız icralık oldu. İnternet aldı. Ama  hiç kullanamadı. Faturalar ödenmeyince icralık oldu. Bilgisayarlar geldiğinden beri hiç açılmadı. Muhtarlığın ne interneti var nede elektriği var. Hiç biri yok. Bir önce Belediye başkanımıza ilettik ama hiçbir şey olmadı. Mahallemiz sakinleri de internetten faydalanmak istiyor” diye konuştu.

BAŞKANDAN SÖZ ALDIK

Mahallesinde yapılması istediği projelerden de bahseden Muhtar Orhan Malçok “Evet bir projemiz var. Bu konuda Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu’dan bir söz aldık. Sadece bayanlara yönelik spor kompleksi yapmayı düşünüyoruz. İnşallah olur. Valla bizim mahallemizdeki sorunlar çözülürse  diğer mahallelere göre süper bir mahalle olacağını inanıyorum” dedi.

Bu haber toplam 103 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur