GİRDİ MALİYETLERİ YÜKSEK11 Haziran 2019, Salı

Kendisini kısaca tanıtan Karadavutlu  Mahallesi  Muhtarı Cafer Erol,  1961 doğumluyu. Evliyim 5 çocuk babasıyım. 5 tane torunum var. Çiftçilikle uğraşıyorum. Muhtarlıkta benim ilk dönemim. Mahalleme faydam olsun diye muhtarlık görevine başladım. Azalarımı seçerken mümkün olduğu kadar buranın yerlisi ve çalışkan kişileri tercih ettim” dedi.

ANAYOL  GENİŞLETİLMELİ

Mahalle  hakkında da bilgiler  veren Karadavutlu  Mahallesi  Muhtarı Cafer Erol, “Mahallem oldukça küçüktür. 78 nüfus olup 48 hanesi var. Temel sorunumuz ise bir düğün salonu, ve mezarlığımızın çevresin duvar örülmesini istiyoruz. Sokaklarımızın yarısının altyapısı tamam. Diğer yarısında ise  altyapı hiç yok. Asfalt konusunda bir sıkıntımız yok. Tarla yollarımız iyi. Sadece dar olan anayolumuzun genişletilmesini bekliyoruz. Bir tane çocuk parkımız var. Ama bu yetersiz kalıyor. Bir tane daha yapılsa çok iyi olacak” dedi.

DÜĞÜN SALONU EKSİK

Mahallesine istediği projelerden de bahseden Karadavutlu  Mahallesi  Muhtarı Cafer Erol, Mahallemize çok amaçlı bir düğün salonu yapılmasını istiyoruz Geçtiğimiz haftalarda mahalle sakinleri  olarak  ana yolda bir yemek verdik. Kapalı bir yer olsaydı hem yolu kapatmazdık hem de sıkıntı çekmezdik. Mahallemizdeki  insanların  çoğu çiftçilikle uğraşıyor. Artık çiftçilikte zor yapılıyor.  Tarımdaki girdi maliyetlerin yüksek olması bizi düşündürüyor. Bunun yanı sıra hem çiftçilik hem de muhtarlık görevimi  mümkün olduğu kadar aynı tempoyla çalışmaya devam ediyorum. Tabiî ki azalarımla birlikte.

İŞİMİ SEVEREK YAPIYORUM

 İşini severek yaptığını da ifade eden Muhtar  Erol,  “İşimi severek yapıyorum. Önümüzde bir 5 yıl var. Bu yıl içersinde tüm sorunlar Adapazarı Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi tarafından çözülürse Karadavutlu  Mahallesi’nin Adapazarı için örnek bir mahalle olacağını düşünüyorum” dedi.

Bu haber toplam 270 defa okundu.

Resim Galerisi