SRT Yayın Akışı - 27.06.2019
Son Dakika

TARLA YOLLARI ÇOK BOZUK10 Haziran 2019 - 09:42, Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

Yazı İşleri Müdürümüz Saim İşçi, Aşırlar Mahallesi Muhtarı Ahmet Açıkgöz’e mahallenin sorunlarını sordu. Muhtar Açıkgöz, tarla yollarının çok kötü olduğunu ifade ederek, “Tarla yolların yeniden elden geçirilmesi lazım. Bizim mahalle sakinleri bir çoğu ç

Kendisini kısaca tanıtan Muhtar Ahmet Açıkgöz “ 1970 doğumluyum. Aşırlar Mahallesi’nde yaşıyorum. Evliyim 3 çocuk babasıyım.  10 yıldır muhtarlık görevimi sürdürüyorum. Muhtarlık olmam da ise eskiden köy olarak ismi geçen Aşırlar Mahallesi’ni  daha da ileriye gitmesi için muhtar oldum .Köy halkımın desteğiyle 2 dönemdir muhtarlık görevimi sürdürüyorum. Azalarımı belirlerken  de mahalleyi iyi tanıyan kişileri tercih ettim

YOLLAR ÇOK KÖTÜ

Mahallenin temel sorunlarından da Muhtar Ahmet Açıkgöz “ Mahallemin nüfusu  430 olup, 120 hanesi vardır. Yaklaşık olarak  335 seçmeni var. Eskiden burası köy olarak geçiyordu. 2014’ten sonra mahalleye dönüştürüldü. Temel sorunlarımızın başında tarla yolların yeniden elden geçirilmesi lazım. Bizim mahalle sakinleri bir çoğu çiftçilikle uğraşmaktadır. Bazı tarla yollarımız bozuk durumda. Bu yollara mıcır atılmasını bekliyoruz. Mahalle içi yolların asfaltlanması bekleniyor. Yetkililere ilettik ama şuan bütçe olmadığını söylüyorlar. Altyapı bazı sokaklarda yok. Burası köy iken pek fazla hizmet alamıyorduk. Ama şimdi epeyce mesafe aldık.Ama yinede eksiklikler var. Bunun yanı sıra dört tane çocuk parkımız var. Ancak bu parkların elden geçirilmesi  gerekli” dedi.

DÜĞÜN SOLONU YOK

Mahalle için yapılmasını istediği projelerden de bahseden Muhtar Ahmet Açıkgöz, “Mahallemizin  bir düğün salonuna  ihtiyacı var. Şuan da dışarıda düğünler oluyor. Hal böyle olunca silah atma gibi olaylarda oluyor. Eğer bir düğün salonu kazandırırsak bu silah atma olayı da çözmüş olacağız. Hem devlet erkanı ile hem de mahalle halkı arasında mümkün olduğu kadar huzurlu ve dengeli sağlamaya çalışıyorum. Haftanın 7 günü 24 saat içinde görevimin başındayım. Önümüzde 5 yıl bir içersinde burası 2. İstanbul olacağını inanıyorum. Mahallemizin çevresi oldukça güzel ve her yer yeşillik durumda. Ayrıca bir tane göledimiz var” dedi.

Bu haber toplam 278 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur