SRT Yayın Akışı - 20.06.2019
Son Dakika

SAKARYA’NIN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK!4 Haziran 2019 - 18:59, Salı

Yaklaşık 4 ay önce Ak Parti Sakarya İl Başkanlığı’na ataması yapılan Yunus Tever gazetemiz editörü Simgenur Batıhan’a konuştu. Tever Sakaryalılara seslenerek, “Sabırlı ve müsterih olun, Sakarya’nın çehresi 5 yıl içinde değişecek’’ dedi.

GÜCÜMÜZÜ TEŞKİLATLARIMIZDAN ALIYORUZ

Yerel seçimler öncesi AK Parti il başkanlığı görevine geldiniz. Yerel seçimlerin ardından kendinizi başarılı buluyor musunuz?

Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından tam dört ay önce İl Başkanlığı görevi tarafımıza tevdi edildi. Göreve geldikten hemen sonra önümüzde 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri vardı. Bu süre zarfında AK Parti Sakarya İl Başkanlığı olarak Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekillerimiz, Belediye Başkan Adaylarımız, Ana Kadememiz, Kadın ve Gençlik Kollarımız ile birlikte gece gündüz demeden sahada var gücümüz ile çalıştık. Biz gücümüzü teşkilatlarımızın her kademesinden ve yerel yönetim anlayışımızdan alıyoruz. Bizleri ayakta tutan en önemli öğe ise birliğimiz ve beraberliğimizdir. Sakarya olarak, tüm Türkiye’de Partimize en çok destek veren 5. İl olduk ve Ankara Kızılcahamam Kampında Sayın Cumhurbaşkanımızın övgüsüne mazhar olduk. Allah’a hamdolsun Sakarya farkını her zaman olduğu gibi 31 Mart yerel seçimlerinde de gösterdi. Aziz milletimizin partimize ve cumhur ittifakına olan sevgisi, muhabbeti ve desteği için bir kez daha tüm Sakaryalı hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Sakaryalı hemşerilerimiz AK Parti’ye 17 yıldır olduğu gibi desteğini artırarak verdi ve teveccühünü gösterdi. Bizler de bu teveccühe layık olabilmek adına var gücümüz ile çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.

 

HALKLA İÇ İÇE OLMAYA ÇALIŞIYORUM

İl başkanlığına atandıktan sonra nasıl bir strateji uyguluyorsunuz?

AK Parti Sakarya İl Başkanı olarak göreve geldiğimiz dört aylık süre zarfında tüm kademelerimiz ile birlikte koordinasyon halinde Sakarya’mızın her derdiyle dertlenmeye ve sorunlarına çözüm üretmeye gayret gösteriyoruz. Halkımızla her zaman iç içe olamaya özen gösteriyor, onların dertleriyle hemhal olmaya çalışıyorum. AK Parti olarak bizler; şehrimize, milletimize daha fazla nasıl katkı sağlarız, yaşamlarını kolaylaştırıcı başka neler yapabiliriz, daha kaliteli hizmeti nasıl sunarız, işte bizler bunun gayreti ve çabası içerisindeyiz.

 

SABIRLI VE MÜSTERİH OLUN

Bin yataklı hastane projesi ne aşamada? Yapımına ne zaman başlanacak?

1000 Yataklı Hastane konusunda; Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanlığımız, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve tüm paydaşlar tam bir koordinasyon halinde konunun takibini yapıyoruz. Biz yasalar, süreç yönetimi konusunda azami gayret gösterdik, gösteriyoruz. 1000 Yataklı Devlet Hastanemizin projesi çizilmiş durumda ve hazır. Yapılacak ilk yatırımların içinde Sakarya’da yer alacaktır.250 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi projesinin ikinci ihalesinde sona gelindi ve Kasım ayı başında tamamlanıp yüklenici firmadan teslim alacağız. Aynı zamanda hastanenin tefrişatı ile ilgili de çalışmamızı tamamlayıp, Sağlık bakanlığımızdan talepte bulunduk. Biz üzerimize düşen tüm görevin farkındayız, konunun takibindeyiz. Hemşerilerimizin AK Partimize olan güveni tam, verdiğimiz sözlerin de arkasındayız, bugüne kadar nasıl verilen her söz yerine geldiyse bunlarda Allah’ın izniyle gelecektir, hiç kimsenin şüphesi olmasın. Gazeteniz aracılığı ile hemşerilerimize şunu söylemek isterim; sabırlı ve müsterih olun, tüm bu küresel senaryoların ışığında, her türlü engellemelere ve ekonomik yaptırımlara rağmen Sakarya’nın çehresi beş yıl içerisinde muazzam bir değişim gösterecek. Büyüyen ve gelişen bir Sakarya var, bu gerçeği herkesin görmesini diliyorum.

 

GELİRİMİZ KESİNTİYE UĞRUYOR

Sizce Sakarya’nın acilen çözülmesi gereken sorunları nelerdir?

Sakarya’nın ivedi olarak çözmesi gereken sorunu vergi iadeleri konusudur. Büyükşehir Belediye’mize gelen gelirin kesintiye uğraması şüphesiz şehir hizmeti konusunda elimizi bağlıyor. Bu konuyla ilgili Kızılcahamam kampında Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak ile görüşmüştük. Bakanımız vergi iadeleriyle gelirlerimizde yaşanan düşünün çözümü için gerekli adımların atılacağını ve bir yasal düzenlemeye ihtiyacın olduğunu ifade ettiler. Orta vadeli program ölçeğinde her projemiz aksamadan sürüyor ve sona eriyor.Bu sorunu da el birliği içerisinde aşacağımızı düşünüyorum.

Bu haber toplam 242 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur