SRT Yayın Akışı - 20.06.2019
Son Dakika

VATANDAŞLAR RAYLI SİSTEM İSTİYOR4 Haziran 2019 - 13:16, Salı

Adapostası Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Saim İşçi, vatandaşlara "Şehirdeki ulaşım problemi nasıl çözülür?" diye sordu. Vatandaşların çoğu sürücülerin trafik eğitimi alması gerektiğini ifade ederek, raylı sistemin getirilmesi çağrısında bulundular.

Sakarya’nın en önemli sorunlarından biri olduğu ifade edilen ulaşıma yönelik olarak vatandaşlara çözüm önerilerini sorduk. Vatandaşlar, sürücülerin trafik eğitimi alması gerektiğini ifade ederken, kimileri de raylı sistem  ve toplu taşımanın daha da yaygınlaştırılması gerektiğini dile getirdi. İşte aldığımız yanıtlar:

SÜRÜCÜLER EĞİTİLMELİ

Cavit Özcan: Ulaşım probleminin fizibilitesi edilmesi ve şoförlerin eğitimden geçmesi gerekiyor. Çünkü sürücüler yayaya öncelik vermemek, makas atmak gibi önemli kusurlar işliyor. Bu durumlarda da trafik tehlikeye giriyor ve ulaşım etkileniyor. Bunun gibi sorunları çözerseler eğer bir sıkıntı kalacağını düşünmüyorum. 

ARABA YERİNE BİSİKLET

Duygu Alaz: Okul ve iş çıkışı saatlerinde dolmuş harici bazı araçlara trafiğin rahatlaması açısından kısıtlamalar getirilebilir ve insanlar araba yerine bisikletlere yönlendirilebilir. Eğer bu şekilde olursa ulaşımın her şekilde düzeleceğini düşünüyorum.  Birde raylı sistem gelirse Hem insanlar için hem de trafikteki araçlar için rahatlatıcı olur.

OTOBÜS SEFERLERİ ARTIRILMALI

Taner Özcan: Sakarya’da çok özel araç var.. Bu durum da park sorununa yol açıyor. Toplu taşıma araçlarının artırılması, tramvayın mesafesinin uzatılması ve özel araçların azaltılmasıyla ulaşım sorunun çözülmesine yardımcı olacağını düşünüyorum. Ayrıca otobüs sefer sayılarının artırılması gerektiğini de söyleyebilirim.

ÜST GEÇİT YAPILMALI

Özlem Yaman: Sakarya daha planlı, imarlı şekilde düzenlenmesi gerekiyor. Çünkü Sakarya’nın  nüfusunda fazlasıyla artış görüyoruz. Dolayısıyla araba sayısı da artıyor. Ayrıca   Sakarya’da üst geçit yok. Özellikle  trafiğin yoğun olduğu kavşaklara ve   trafik güzergahın da olan okulların önlerine koyula bilir.

ULAŞIM PROBLEMİ YOK

Şenay Cengiz:  Sakarya’nın ulaşım probleminin olduğunu düşünmüyorum. Ben belediye otobüslerini  sürekli kullanıyorum ve benim için yeterli oluyor. Ayrıca raylı sistem  gelmesini istiyorum. Sakaryalılar için  çok güzel ulaşım aracı olacağını  düşünüyorum. Ama özel araçların azalması tarafındayım çünkü otopark sorunu yaşatıyor. 

Bu haber toplam 131 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur