SRT Yayın Akışı - 20.06.2019
Son Dakika

SAKARYALILAR PARTİMİZE MUHALEFET GÖREVİ VERDİ4 Haziran 2019 - 13:02, Salı

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır Gazetemiz editörü Simgenur Batıhan’a birtakım değerlendirmelerde bulundu. Başkan Isır, 31 Mart yerel seçimleri hakkında, “16 İlçemizin 11’inde toplam 27 Meclis üyemiz var, Sakaryalı yurttaşlarımız CH

İLÇE ÖRGÜTLERİMİZE GÜVENDİK

CHP yıllar sonra il genelinde ve ilçelerde belediye 16 meclis üyesi çıkarmayı başardı. Bu büyük bir başarı mı? Bundan sonraki hedefiniz nedir? Yerel seçimlerde CHP birçok büyükşehirde kazandı. Önümüzdeki yerel seçimlerde Sakarya için de umut var mı?

Bundan bir buçuk yıl önce göreve geldiğimizde, yerel seçimleri önemsediğimizi belirtmiştik. Yerel seçimlerde de örgütlerimize güvendik, kararları İlçe örgütlerine bıraktık, uyarmamız gereken konuları uyardık, son karar yine İlçe örgütlerinin oldu. Önceliğimiz 16 İlçemizde de belediye meclis üyemizin olması ve Sakarya’da belediye alarak sosyal belediyeciliği yurttaşlarımıza tanıtmaktı. Ülkemizde belediyelere baktığınızda gelişmişlik düzeyi en yüksel belediyelerinin CHP belediyeleri olduğunu görüyoruz. 16 İlçemizin 11’inde toplam 27 Meclis üyemiz var, 2014 yılında bir ilçemizde 4 Belediye Meclis üyemiz vardı. Kıyasladığınızda bu büyük bir başarı gibi gözükür, fakat biz bunu başarı olarak görmüyoruz. Çok daha iyi sonuçlar alabilirdik. Sakaryalı yurttaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisi’ne ilimizde muhalefet görevi vermiştir, bunu da Meclis Üyelerimiz ve örgütlerimiz en iyi şekilde yapıyorlar ve yapmaya da devam edecekler.

 

HEPİMİZ İSTANBUL’DA OLACAĞIZ

Bir konuşmanızda İstanbul seçimleri için göreve hazır olduğunuzu söylemiştiniz. 23 Haziran’da partinizle İstanbul’a gidecek misiniz?

23 Haziran seçimleri için Sakarya il örgütümüz çalışıyor, gerektiği zaman bende İstanbul’a gidiyor Sakaryalı hemşerilerimizle görüşüyorum. İstanbul’daki seçmenlerimizle irtibat halindeyiz, 23 Haziran’da Sayın İmamoğlu mazbatasını geri alacak buna inancımız tam. CHP il örgütü olarak da 23 Haziran’da İstanbul’da olacağız ve görev alacağız, yöneticilerimizi bu konuda kutluyorum, çok büyük emek sarf ediyorlar. 23 Hazirandan sonra her şey çok güzel olacak.

 

YAPILAN İŞLER GÜNÜ KURTARMAYA YÖNELİK

Sakarya’da gördüğünüz önemli eksiklikler neler?

Sakarya’mızdaki eksikleri dile getirmek, kendi yaşadığımız şehrin acizliklerini konuşmak beni utandırıyor. Fakat şehrimizde yapılan işler günü kurtarmaktan öteye gitmiyor. Bundan yedi yıl önce dönemin Başbakanı geldiğinde 1000 yataklı hastane sözü vermişti, sonra Sayın Cumhurbaşkanımız aynı sözü tekrarladı, hala bir çalışma yok. Yoğun bakım ünitelerimiz eksik, yurttaşlarımızın büyük şikâyetleri var. Sakarya Milletvekilimiz Engin Özkoç her platformda hasarlı okullarımızı dile getiriyor, yıllardır bir adım atılmadı, üzülüyoruz ve korkuyoruz. AFA Kültür Merkezimiz yıkıldı, kimse sorgulamadı neden yıkıldı, gösterilen projeye ne oldu. Kent Meydanına tadilat yapıldı, ne değişti, sadece Aziz Atatürk’ün anıtının yerini değiştirdiler, oda yakışmadı. Harcanan milyonlarımız boşa gitti. İnşallah metropollerdeki değişim önümüzdeki yıllarda Sakarya’da da olacak, hep beraber başaracağız. Sakarya’mızın değişime ihtiyacı var.

Bu haber toplam 217 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur