SRT Yayın Akışı - 27.06.2019
Son Dakika

HİÇ BİR SORUN ÇÖZÜLMEDİ31 Mayıs 2019 - 09:03, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Yazı İşleri Müdürümüz Saim İşçi, Güneşler Yeni Mahalle Muhtarı Hasan Karakütük’e mahallenin sorunlarını sordu. Muhtar Karakütük, “Mahallemizde ki temel sorunları bir önceki belediye başkanlarına bildirdik. Ama hiç bir sorun çözülemedi. En büyük sorunumu

İki dönemdir muhtarlık yaptığını ifade eden Adapazarı  Güneşler Yeni Mahalle Muhtarı Hasan  Karakütük, “1965 Erzurum doğumluyum. 1983 yılında da Adapazarı’nda ikametgah ediyorum. Evliyim bir çocuğum var. Bir tane de torunum var. 11 yıldır esnaflık yapıyorum. Ayrıca 2 dönemdir muhtarlık görevimi sürdürüyorum. Benim önceki dönemlerde mahalle muhtarımıza bir talebim oldu. Talebim yerine getirmediği için bende bir karar alarak muhtar adayı oldum ilk dönemimde de kazandım. Azaları belirlerken farklı bir konsept uyguladım. Ben Erzurumluyum yanı hiçbir doğulu insanımı aza olarak almadım. Çünkü demesinler  işte yanına adamını aldı diye. Bende her kesimde birer kişi aldım” dedi.   

YERİMİZ HAZIR

Mahallenin temel sorunlarından da bahseden Muhtar Karakütük, “Mahallemiz yaklaşık olarak binin üzerinde haneye sahip. Nüfus olarak ta 4 bin 500 kişiye hitap ediyoruz. 2 bin 380’de seçmenimiz var. Mahallemizde ki temel sorunları bir önceki belediye başkanlarına bildirdik. Ama hiç biri sorunları çözemedi. En büyük sorunumuz altyapı ve üstyapı eksikliği. Bunun yanı sıra kapalı bir pazaryeri olamayışı. Adapazarı’nın hemen her mahallesinde pazaryeri var. Maalesef bizde yok. Bunla ilgili yerimizi hazır. Belediyenin 2019 bütçesine alındı sadece yeni başkandan yetki bekleniyor.

YOLLAR BOZUK

Bizim burası 1994 yılında Güneşli Belediyesi zamanında sokaklardaki yollar kilitli parkeliydi. Şimdi ise bütün sokaklarımız bozuk durumda. Benim mahallemde 45 tane sokak var. Bunların 2 tanesi asfaltlı. Bunun yanı sıra camimize tuvalet ve taziye evi eksikliği var. Mahallem biraz büyük olmasına rağmen yeteri kadar  çocuk parkımız yok. Bir köye gittiğimde 3-4 tane  çocuk parkı var. Ama burada 2 tane var. Mevcut parkların mesafeleri ise çok uzak. Özellikle bayanlar çocukların oyun oynayabileceği çocuk alanları talep ediyorlar. Eğitim konusunda bazı mahalle sakinleri Köprübaşı İlköğretim Okulu’na yazdırmıyorlar. Çünkü okulun arasından geçen Karasu yolu nedeniyle göndermiyorlar. Bir diğer oklumuz ise Güneşler İlköğretim Okulu var. Ama o okulda öğrenci almıyor. Böyle bir sıkıntıyla karşı karşıdayız” dedi.      

 BU DÖNEM UMUTLUYUM

Mahallesinde yapılmasını istediği projelerden de bahseden Muhtar Karakütük, “Mahallemde öncelikli projem alt ve üstyapıların tamamlanması ve bunun yanı sıra aile çay bahçesi kazandırmak istiyorum. Ben burada her kesimle iç içeyim. Herkes beni iyi biliyor. Aynı şekilde de devlet erkanıyla da aynı mesafedeyim. Geçtiğim 5 yıl içersinde hiç kimseyle tartışmam olmadı. Her zaman seviyemi normal şekilde tutuyorum.  Geçtiğimiz 5 yılda hiçbir şey olmadı. Ama önümüzdeki 5 yılda da çok ümitliyim. Bütün sorunlarımız çözülürse mahallemiz sorunsuz mahalle olacağına inanıyorum” dedi.

Bu haber toplam 268 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur