SRT Yayın Akışı - 27.06.2019
Son Dakika

VERİLEN SÖZLER TUTULMADI30 Mayıs 2019 - 09:26, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

Yazı İşleri Müdürümüz Saim İşçi, Güneşler Merkez Mahalle Muhtarı İbrahim Garip’e mahallenin sorunlarını sordu . Muhtar Garip, 15-20 yıldır bize verilen sözler hiç yerine getirilmedi. Hala pazaryeri bekliyoruz. Pazar günleri alışveriş için ana caddeyi kapa

7 GÜN 24 SAAT HİZMET

11 yıldır muhtarlık  görevini yaptığını ifade eden Güneşler Merkez Mahalle Muhtarı İbrahim Garip,  “11 yıldır muhtarlık görevimi yapmaktayım. Muhtarlık olmak aslında daha önceki muhtar arkadaşımızın mahalleye pek ilgilenmediğini ve mahalle sakinleri ise bana bu işi daha iyi yaparsınız dediler. Bende aday olarak muhtarlık seçimlere girerek kazandım. O günden bu güne kadar mahallemizde 7 gün 24 saat hizmet veriyoruz. Azalarımızı seçerken önce kaliteli ve dürüst olması, mahalleyi iyi tanıyan kişileri tercih ediyorum” dedi. 

ALTYAPI SORUNU

Mahallenin temel sorunlarından da bahseden Muhtar  Garip, “Benim mahallemde 10 bin üzerinde nüfusu var. 4 bin 132 seçmenim var. Ve her geçen günde bu sayı artıyor. Mahallemizin temel sorunların başında çocuk park eksikliğimiz var. Ana caddelerimiz acilen altyapısı, yağmur su ızgaralarının ve yeni asfalt yapılmasını istiyoruz. 1982 yılında yapılan asfaltla bu güne kadar idare edildi. Yollarımız bozuk. Yetkililere söylediğimiz halde bir şey yok. Önümüzde bayram var. Vatandaşlarımız sıkıntılı, bozuk yollar araçları bozuyor. Mahalle sokaklarımızda ise altyapı hiç yok. Yağmur yağsa buraya sel değil, pislik akar burası. Çok acilen açılması gereken sokaklarımız var. Yeni açılan sokakları belirleyen sokak levhaların yok. Acilen yapılmasını talep ediyorum.

AİLE BAHÇESİ YOK

12 dönümlük temalı park yapımı için yerimiz var. Buraya çok amaçlı Büyükşehir Belediyesi’nden rica ediyoruz buraya bir park yapsın. Mahalle sakinlerin oturabileceği bir aile bahçesi yok. Belediye ait birkaç boş arazilerimiz var. Bu alanları belediye iyi değerlendirmeli. Tabiî ki mahallede olmaszsa olmazı kapalı pazaryeridir. 15-20 yıldır bize verilen sözler hiç yerine getirilmedi. Hala pazaryeri bekliyoruz. Pazar günleri alışveriş için ana caddeyi kapatılıyor trafik felç oluyor.

BÜYÜK TEHLİKE

Mahallemizde şu anda temeli atılmış durumda olan ve  ihale bir türlü çıkmayan Tömekçe İlköğretim Okulu ek bina inşaatı şuanda tehlike saçıyor. Çukur açılmış vaziyette. Bu çukura biri düşse büyük tehlike arz ediyor. Buranın bir an önce ihale edilip okulun tamamlanmasını istiyoruz. Zaten mahallemizde okul ihtiyacı var. Var ama yetmiyor. Ayrıca bizim burada bir sağlık ocağımız var. Ocağımızın üstüne 24 saat hizmet verecek bir ilk yardım hastane istiyoruz. Yerimizde müsait. Şuan mevcut sağlık ocağımız 18 mahalleye hitap ediyor. Son olarak ta bu mahallemize bankaların şubeleri veya bankamatik talep istiyoruz. Vatandaşlar para ihtiyaç olduğunda çarşıya gitmek zorunda kalıyorlar” dedi.    

FAKİR ÇOK

İşimi severek yaptığını ifade eden Muhtar Garip, “ Bu işi sevmiyorsan halkın dilinden anlayamazsın, Sizlerde görüyorsunuz mahalle sakinlerin ilk sorunların anlatacağı yer muhtarlıktır. Bizde kaymakamlıktan, belediyeden ve valilikten aldığımız destekle yardım etmeye uğraşıyoruz. Tabi büyüyen mahalle her geçen gün sıkıntıları da büyüyor. Benim mahallemde fakirim çok. Kaymakamlık geçen sene fakir ailelere bir miktar para yardımı yapıyordu o da kalktı. Yani yetkililerimizin biraz olsun mahallemizle ilgilenmelerini istiyoruz.  Biz 5 yıl süre içersinde altyapıyı, üstyapıyı  asfaltları ve diğer sorunlar çözülürse bizim mahallemizde büyük bir gelişme olur” dedi.

Bu haber toplam 277 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur