SRT Yayın Akışı - 27.06.2019
Son Dakika

‘20 YILDIR HİZMET GÖRMEDİK’29 Mayıs 2019 - 09:00, Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

Yazı İşleri Müdürümüz Saim İşçi, Adapazarı Çukurahmediye Mahalle Muhtarı Rıfat Piriştine’ye mahallenin sorunlarını sordu. Muhtar Piriştine, “Mahallemiz çok eski bir mahalle olmasına rağmen maalesef mahallemiz 20 yıldır hizmetten mahrum bırakılmıştır” dedi

Kendisini kısaca tanıtan Adapazarı Çukurahmediye Mahalle Muhtarı Rıfat Piriştine, “1965 Adapazarı doğumluyu. Çukurahmediye Mahallesi’nde ikametgah ediyorum. Evliyim 2 çocuk babasıyım. 2 kız torun sahibiyim.  Adapazarı Belediyesi Park Bahçelerden emekliyim”

HİZMET OLMAZSA OLMAZIMDIR

Mahalle halkının ısrarı üzerine muhtar olduğunu ifade eden Muhtar Piriştine, “ Muhtarlık olmak aslında öncesine dayalı. Mahallemize daha iyi hizmetlere götürmek ve başarılı olmak benim olmazsa olmazımdır. Bu seçimlerde mahalle halkım çok ısrar etti muhtar olmam için. Bende bu dönem adaylığımı koyarak kazandım. Aza arkadaşlarımı hemen hemen her sokaktan ayrı ayrı tespit ettik” dedi.

PARKLARDA AYDINLATMA SIKINTISI VAR

Mahallenin temel sorunlarından da bahseden Muhtar Piriştine, “Mahallemiz çok eski bir mahalle. Her mahallede olduğu gibi bizimde altyapı ve yol sorunlarımız var. Çocuk parklarımız var ama yetersiz kalıyor. Bazı sokaklarda çöp sorunu var. Ayrıca parklarda aydınlatma sıkıntısı var. Bunların yanı sıra ailelerin oturabileceği bir çay bahçesi eksikliğimiz var. Bunların olması içinde yer gerekiyor ama maalesef yok. 20 sene mahallemiz hizmetten mahrum bırakılmış. Muhtar var mı yok mu belli değildi” diye konuştu.

İNANIRSAN BAŞARIRSIN

Mahallesinde istediği projelerden de bahseden Muhtar Piriştine, “Mahallemde öncelikli projem alt ve üst yapıların tamamlanması, gençlik merkezi,  çocuk parkı ve bayanlara yönelik Halk Eğitim Kursu açmayı düşünüyorum. Vatandaşın bizim sorunumuz, hep birlikte çözeceğiz. Önümüzde koskoca 5 yılımız var. Bu süre zarfında Adapazarı Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin bize vereceği destekle mahallemizdeki sorunlar çözülecek. Bende tez canlı tuttuğunu koparan bir karaktere sahibim. Bizim makamlar gelip geçicidir. Biz yarın görevi bıraktığımızda “Muhtar şu eseri yaptı” derlerse bize gurur verir. Bu vesile ile kutsal görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Sorunları ivedi şekilde halledeceğiz. Aza arkadaşlarımla çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu iş sevgi işi bu iş gönül işi inanırsan başarırsın” dedi.

Bu haber toplam 280 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur