SRT Yayın Akışı - 20.06.2019
Son Dakika

‘MASA BAŞINDA DEĞİL HALKIN İÇİNDEYİM’28 Mayıs 2019 - 10:22, Salı

Haberin Fotoğrafları

Yazı İşleri Müdürümüz Saim İşçi, Adapazarı Şirinevler Mahalle Muhtarı Talat Özcan’a mahallenin sorunlarını sordu. Muhtar Özcan, “Muhtarlığı pek açık tutmam. Devamlı mahallemde dolaşırım.Esnafları, vatandaşları dolaşmak benim için bir avantaj” dedi.

Kısaca kendisini tanıtan Şirinevler Mahalle Muhtarı Talat Özcan, “1959 Sinop doğumluyum. 3 yıl memurluk yaptıktan sonra 2006 yılında özel sektöre geçerek emekli oldum. 2009 yılında muhtar adayı oldum ama 20 oyla kaybettim. 2014 seçimlerinde tekrar aday olarak göreve başladım. 33 yıldır bu mahallede yaşıyorum” dedi.

MAHALLELİ BIRAKMADI

“Muhtar olmak hiç aklımda yoktu” diyen Muhtar Özcan, “ Bir tane kızım vardı. Kızım evlenir bende memleketime giderim diye düşünüyordum. Anacak mahalle sakinleri beni bırakmadı.  “Seni muhtar yapacağız” dediler. Bende kaldım buralarda muhtar olarak. Tabi dışardan gelip böyle elit bir mahallede muhtar olmakta benim için gurur verici bir olay’’ dedi.

SAĞLIK OCAĞI EKSİK

Mahallenin temel sorunlarından da bahseden Muhtar Özcan, “Yaklaşık 2 bin 700 nüfuslu olan bir mahalleyiz. Genelde emekli ya da çalışan kesime hitap ediyor. Eski adıyla burası Göçmen evleri olarak ta geçiyor. Bu mahallenin yerlisi olan göçmen insanların sayısı bir hayli azaldı.  2014 yılında ben muhtar olduğumda bu mahalleye Aile Sağlık Merkezi kurmaya çalıştım. Ama yer konusundaki sıkıntı nedeniyle başaramadık. Çünkü belediyeye ait boş alan maalesef yok. Olsa bile küçük parça parça arazi var.

ALTYAPIDA SORUN YOK

Altyapı sorunumuz yok denilecek kadar az. Bazı sokaklarımızda yağmur suyu gider hattı yok. Onu da çözmeye çalıştık. Hastane çevresindeki otopark sorununun bir kısmı benim mahallemde çözülüyor. Hal böyle olunca kaldırımlara park eden araçlar nedeniyle kaldırımlar da bozulmalar oluyor. Belediyeyi aradığımızda sağ olsunlar çözüyorlar. Mahallemiz sosyal aktivite açısından iyi durumda. Hemen karşımızda Orman Park bulunuyor. Ailelerimiz bu alanı iyi değerlendiriyorlar. Bunun yanı sıra çıkmaz sokakları açtırmak için mücadele ediyoruz. Açtığımız takdirde mahallemizin doğusu ve batısının geçişini sağlamış olacağız” diye konuştu.      

SPOR KOMPLEKSİ 

 Mahallesinde yapılmasını istediği projelerden de bahseden Muhtar Özcan, “Mahallemiz oldukça küçük. Boş arazi olsa projeler yapılabilir. Maalesef arazimiz yok. Çocuklarımız sokaklarda top oynayarak günü geçiriyorlar. Zaman zaman benden futbol sahası talep ediyorlar. Keşke bir boş arazi olsa mahalleme bir spor kompleksi kazandırmak isterdim” şeklinde konuştu.

ANINDA MÜDEHALE

Mahalle halkı ile iletişiminin çok iyi olduğunu ifade eden Özcan, “14 yaşında yatılı okudum. Beşeri ilişkilerde üst düzeyde olan birisiyim. Bir önceki seçimde yüzde 80 oy aldım. Bu son seçimde ise iki rakip olmasına rağmen ikisinin oyunu 2’ye katladım. Mahallenin sorunlarını birebir bilirim. Muhtarlığı pek açık tutmam. Devamlı mahallemde dolaşırım. Bir şey olduğunda beni ararlar muhtarlığa gelirim. Esnafları, sokakları dolaşmak benim için bir avantaj. Bu görev vatandaşında hoşuna gidiyor. Bir sokakta bir vatandaş bir çöp attığında onu görüp müdahale ediyorum. Ya da çöpler dolduğunda yetkilileri arıyorum.  Bu mahalle Adapazarı’nın en elit mahallelerinden birisi. Şuanda öyle, 5 yıl sonra da öyle olacak” dedi.

Bu haber toplam 270 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur