SRT Yayın Akışı - 20.06.2019
Son Dakika

ŞEHİT AİLELERİ İLE İFTARDA BULUŞTULAR27 Mayıs 2019 - 11:54, Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Valiliği himayelerinde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Şehit Polislerin aileleri ve Gaziler onuruna düzenlenen iftar programına katıldı.

Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Şehit aileleri, Gaziler ve Gazi yakınları ile emekli teşkilat mensuplarının katıldığı program, Serdivan ilçesinde bir Restoranda gerçekleşti.

BAŞ TACIMIZSINIZ

Programda bir konuşma yaparak Şehit aileleri, Gaziler ve aileleri ile bir arada bulunmaktan onur duyduklarını ifade eden İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, "Tarihiyle, tabiatıyla, doğasıyla, iklimiyle dünyanın eşsiz güzelliklerine sahip bir toprak parçasında binlerce yıldır yaşamaktayız. Yüce Allah bu eşsiz güzelliklere sahip Anadolu coğrafyasının çamuruyla milletimizin kaderini birlikte yoğurmuş, tarih boyunca bu toprakların düşmanları ve onların kirli hesapları hiç bitmemiştir.  Kimi zaman savaşlarla, kimi zaman terörle, kimi zaman ekonomik saldırılarla, kimi zaman da içimizdeki hainlerin teşebbüsleriyle bu kirli hesaplar devam edegelmiştir. 100 yıl önce Kurtuluş Savaşında, Çanakkale Savaşında bu toprakları nasıl koruduysak, bugün de hem teröre karşı hem de hain darbe girişimlerine karşı yine vatanımızı, milletimizi korumaya devam edeceğiz. Bizler Yüce Allah’ın da bildirdiği üzere Şehitliğin bir son değil başlangıç olduğuna, Sevgili Peygamberimize komşu olma sevdası ile yüce bir makam olduğuna inanıyoruz. Ölümü böylesine güzel karşılayıp, razı olan bir milleti hiç kimse yenemez. Allahu Teâla bu vatan üzerinde kurduğumuz devleti ilelebet korumak ve kollamak sorumluluğunu bizlerin omuzuna yüklemiş. Bu görevi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da layıkıyla yerine getirmeye devam edeceğiz. Şehitlerimizin emaneti olan yakınları ve Kahraman Gazilerimiz bizim baş tacımızdır. Şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş Gazilerimize Allah’tan rahmet, yaşayanlara da sağlıklı bir ömür diliyoruz. Ramazan ayının da kurtuluşumuza vesile olmasını diliyorum" dedi.

VATANIN BİRLİĞİ İÇİN

Ramazan akşamında böylesi bir ortamda bulunmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, "Mukaddesatımızın muhafazası için, vatanımızın birliği, bütünlüğü için, bayrak için, ezan için görevleri başında Şehit olan teşkilatımızın çok kıymetli mensuplarının yakınları ile yine aynı fedakârlığı yapmaya hazır olduğunu gösteren Gazilerimiz ve yakınlarıyla, bu fedakârlık mesleğini bugün de icra eden kolluk birimlerimizin çok kıymetli görevlileriyle aynı ortamı paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Güvenlik güçlerimizin icra ettiği görevleri can pahasına yapılan bir görev olarak biliyoruz. Canı pahasına malı, canı korumak için vatandaşımızın hizmetinde bulunan görevlilerimizin şehadet örneklerini defalarca gördük. Onlara rahmet duygularımızı, minnet duygularımızı da sürekli ifade ediyoruz. Buradaki bu güzel aile görüntüsünün ortaya çıkmasını sağlayan hem davet sahiplerine hem de davete icabet edenlere teşekkür ediyorum. Daha nice Ramazan aylarında, nice iftarlarda, nice bayramlarda birlikte olmayı diliyorum" diye konuştu.

Bu haber toplam 286 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur