SRT Yayın Akışı - 27.06.2019
Son Dakika

‘PARKIMIZI GERİ İSTİYORUZ’27 Mayıs 2019 - 09:54, Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

Yazı İşleri Müdürümüz Saim İşçi, Adapazarı Yenidoğan Mahalle Muhtarı Bülent Denli’ye mahallenin sorunlarını sordu. Muhtar Denli, daha önce mahallede bulunan bir parkın Adapazarı Belediyesi tarafından başkalarına kiraya verildi. Mahalleli olarak eski park

İlk kez muhtar olduğunu ifade eden Yenidoğan Mahalle Muhtarı Bülent Denli, “İlk kez muhtar oldum. 20 yıl önce muhtarlığa aday olmuştum ama kazanamadım. 2019 yerel seçimlerinde mahalle halkım bani muhtarlık için aday gösterdiler. Bende bu ricalarını kırmayarak tekrar aday oldum ve kazandım. Bundan önceki muhtar 30 yıldır görev yapıyordu. Ama mahalle için yeterli olmadı. Azalarımı seçerken mutlaka paylaşımcı olmalarına dikkat ettim” dedi. 

ALTYAPI SORUNU VAR

Mahallenin temel sorunlarına da değinen Muhtar Denli, “Mahallemizin 2 bin 200 seçmeni var. Çokta büyük bir mahalle değil. Mahallemiz şuan ikiye bölünmüş durumda Mahallemizin tam ortasında Bosna Caddesi var. Her mahallenin olduğu gibi bizim de sorunlarımız var. Özellikle mahallemizin bazı bölümlerinde altyapı sorunu var.  Çünkü mahallenin bir tarafında iş merkezleri yoğunluğundan dolayı esnaflar tarafından işler çözülüyor. Ama mahallenin ara sokakları sıkıntılı. Bunun yanı sıra iki tane çocuk parkımız var. Mahalle ikiye bölündüğü için her iki çocuk parkı yolun karşısında kalıyor. Muhtarlık binamızın hemen yanı başında eskiden fil hayvan figürlerinde yer aldığı bir parkımız vardı. Ama daha önceki dönem Adapazarı Belediyesi yönetimi parkın bir kısmını kira karşılığında başkalarına kiraladı. Ancak mahalle halkımız tekrar bu parkı geri istiyor.

GÜVENLİK KAMERASI KONULMALI

Ayrıca çocuk parklarımızda madde bağımlılığı olan insanlar var. Eğer parklarımıza güvenlik kamerası koyarsak, bu tür insanlar parklara gelmezler diye düşünüyorum. Bunun yanı sıra mahallemizde bir tane okul yok. Öğrencilerimiz servis araçlarıyla bir kısmı Ahmet Akkoç Okulu’na bir kısmı ise Mithatpaşa Okuluna yönlendiriliyor. Acilen mahallemizin bir ilkokulu ihtiyacı var. Mahallemizdeki kaldırım taşları bozulmuş durumunda acilen yenilenmesi lazım. Nasıl Kurtuluş Mahallesi komple yenilendiyse aynı güzelliği bizim mahallemizde de istiyoruz. Bu bizim hakkımız” dedi.

SPOR KULÜBÜ TEKRAR AÇILSIN

Yapılmasını istediği projelerden de bahseden Muhtar Denli, “Mahallemizde tabiî ki yeni projeler var. Bizim için önemli olan mahallemizin sorunlarının tamamlanması. Mahallemizde bir spor kulübümüz vardı. Ama şuan kapalı. Kulübümüzü tekrar hayata geçirmek için bir girişimde bulunacağız. Ben ve vatandaşlarım mahallemizi iyi tanıyoruz. Sadece ben muhtar değilim. Hepimiz muhtarız. Herkes elini taşın altına koyacak. Allah nasip ederse mahallemizin 5 yıl sonra daha güzel olacağına inanıyorum. Tabiî ki eksikliklerin giderildiği takdirde Adapazarı Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bu işleri yürüteceğimize inanıyorum. 

Bu haber toplam 326 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur