‘BİR TANE BİLE LİSEMİZ YOK’25 Mayıs 2019, Cumartesi

AMACIM MAHALLEME HİZMET ETMEK

İlk muhtarlık dönemini yaşadığını ifadeden Korucuk Mahalle Muhtarı Cevdet Koçak, “ Şuan ilk muhtarlık dönemi yaşıyorum. Muhtar olmak için ise mahallemizdeki büyüklerimiz mahallenin eksikliklerini tespit edince bana “Siz niye muhtar olmuyorsunuz?” dediler. Bana daha öncelerde de teklif ettiler ama ben kabul etmemiştim. Şimdi ise mahallenin baskısıyla göreve gelmiş durumdayım. Şükürler olsun muhtar oldum. Amacım mahallemize hizmet gelsin” dedi.

BAŞVURU YAPACAĞIZ

Mahallenin  temel sorunlarından da bahseden  Muhtar  Koçak, “Mahallemizde kayıtlı ve kayıtsız olmak üzere yaklaşık olarak 35 bin nüfusuz var. Her mahallelerde olduğu gibi sorunlarımızda var. Korucuk Sakarya’nın en büyük mahallesinden biri olmasına rağmen maalesef bir tane lisemiz yok. Öğrencilerimiz başka mahallelere gidip geliyor. Bunun için ise başvurularımızı yapacağız. İlk okulumuz ve orta okulumuz var. Bunun yanı sıra mahallemizde ulaşım sıkıntısı var. Hem araç sayısı az hem de belediye ile halk otobüslerin hareket saatleri çakışıyor. Bu sorunu defalarca yetkililere dile getirdik. İnşallah bu sorun çözülür.

ALTYAPI SIKINTISI YOK

Altyapı anlamda bir sıkıntımız yok. Bir diğer sorun ise çocuklarımızın spor yapabilecek bir spor kompleksimiz yok. Çocuklarımızın yanı sıra ailelerimiz için Korucuk Parkımız var. Ama aydınlatma ve oturma bantlarının onarılması gerekiyor. Çocuk parklarımız var ama yetersiz şuan. Bunun yanı sıra büyük bir mahalle olmamıza rağmen ve ticaret faaliyeti yüksek olmasına rağmen bu mahallemizde yeterince ATM yok. Sadece bir tane var. Dolayısıyla buraya bir banka şubesi ve PTT şubesi gerekmektedir. Mobil PTT var ama bu da yetersiz” dedi.   

SPOR KOMPLEKSİ

Projelerinden de bahseden Muhtar Koçak,  En büyük projemiz Doğu Marmara Kalkınma Ajansın katkıyla büyük bir spor kompleksi yaptırmaya düşünüyoruz. Bunu Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksuy ile de  görüştük. Bir yandan da kapalı yüzme havuzu projesi var. Biz Karaman ve Camili’ye göre biraz daha ticari anlamda ilerideyiz ama yeterli değiliz. Eğer 1000 yataklı şehir hastanesi bu bölgeye yapılırsa burada iş hacmi artar. Mahallemiz güzelliğiyle, havasıyla gerçekten çok güzel. Eğer bütün projeler gerçekleşirse modern bir mahalle olacaktır” dedi.

Bu haber toplam 345 defa okundu.

Resim Galerisi