SRT Yayın Akışı - 27.06.2019
Son Dakika

ŞAMPİYONANIN MAHALLEMİZDE YAPILMASI ÖNEMLİ BİR FIRSAT24 Mayıs 2019 - 09:30, Cuma

Yazı İşleri Müdürümüz Saim İşçi, Adapazarı15 Temmuz Camili Mahalle Muhtarı Yunus Özçelik ile söyleşi gerçekleştirdi. Muhtar Özçelik, 2020 yılında yapılacak olan Dünya Dağ Bisiklet Şampiyonası’na ev sahipliği yapacaklarını belirtti.

Kısaca kendisini tanıtan Muhtar Özçelik,  “1964 doğumluyum. Evliyim 3 çocuk babasıyım. 2001 yılında Ak Parti’de kurucu Merkez ilçe yönetiminde görev aldım. Sonra başkan yardımcılığı yaptım. 2004 seçimlerinde Camili Mahalle Muhtarı oldum. O günden bugüne devam ediyorum. Ak Parti’de görev yaparken il başkanlığı seçimlerinde liste dışındaydım. O günlerde kendimize bir boşluk hissettim. Bende 2004 seçimlerinde Camili’ye muhtarlık için aday oldum ve kazandım. 4. dönemi yaşamaktayım” dedi.

ALTYAPIDA SIKINTI YOK

Mahallenin temel sorunlarından da bahseden Muhtar Özçelik, “Mahallemiz de 7 bin 800 hane var. Yaklaşık 20 bin nüfusa sahibiz. 13 bin 500 seçmenimiz var. 8 tane dini tesis, 15 tane eğitim kurumu, bir tane vilayet kampusü ve birçok devlet lojmanı var. 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişiminin ardından mahallemizin ismi 15 Temmuz Camili Mahallesi olarak değiştirildi. Mahallemiz 1999 Marmara Depremi’nden sonra yerleşim alanı iyice genişledi. Atıl olan kalıcı işyerleri Büyükşehir Belediyesi’nin katkısıyla bir üniversite oluşturuldu. Burada bir hareketlilik yaşandı. Fakat en büyük sorunlardan bir tanesi başıboş hayvanlar, pazaryeri ve çarşı sorunu var. Temizlik konusunda Adapazarı Belediyesi yeni bir çalışma yapacak. “Sıfır Atık” proje kapsamında çöp poşet uygulamasının yerine çöp konteynırlar konulacak. Bizlerde bunu destekliyoruz. Altyapılarımızda herhangi bir sıkıntımız yok. Sadece köy yerleşim yerinin bazı kısımlarında altyapı yok. Aydınlatma konusunda SEDAŞ’la ilgili sorunlarımız var” dedi.

HAFİF RAYLI SİSTEME İHTİYAÇ VAR

Mahallede gerçekleştirilmesini istediği projelerden de bahseden Muhtar Özçelik, “Mahallemize deprem sonrası çok büyük projeler yapıldı. Uluslararası Bisiklet Vadisi, Ayçiçeği Vadisi gibi. Fakat mahallenin çocuk parklarla ilgili sorunları var. Bunları da belediyemiz onarımını yapıp hizmete açacağına inanıyorum. Adapazarı Belediyesi tarafından bölgemize düşünülen kapalı pazaryerinin beklentilerimizin arasında. Ulaşım konusunda da Çark Deresi kıyısından gelip, vilayet binasının arasındaki bölgeye hafif raylı sisteme ihtiyaç var. Mesela bir tramvay.  2004 Büyükşehir Yasası kapsamında yerleşim alanın ilçe olma konusunda iki defa müracaat yapmıştık. Ama kabul edilmedi. Bu bölgeden eğer Kuzey Marmara yolu geçtikten sonra devletimizin de öngörüsüyle  bu bölgenin ilçe olmasını isteriz. Ama meclise, ilçe olma gündemi gelirse ben muhtar olarak tabiî ki destek veririm.  Bu bölgedeki insanların alışveriş yapacakları AVM türünde veya çarşı türünde hizmetlerin yoğunlaşması  gerektiğini düşünüyorum” dedi.     

SAKARYASPOR’A DESTEĞİMİZ TAM

Sakaryaspor ile ilgili düşüncelerini de ifade eden Muhtar Özçelik, “ Sakaryaspor’u canı gönülden destekliyoruz. Destekleyicisiyim. Şampiyon olup bir üst lige çıkacağına inanıyorum. Sakaryaspor’un yanındayız. Mahallemiz de spor konusunda oldukça iyi. Bununla birlikte bir çok branşın yer aldığı bir tane spor kulübümüz var. Ayrıca muhtarlık hizmet binamızın hemen yanı başına da kulübümü kendi tesisini yakın zaman içerisinde yapacak. Ve mahallemize bir artı kazanacak” diye konuştu.

MAHALLEMİZ GELİŞTİ

Valilik kampusünde çalışanların çoğu mahallemizin sakinleri. Hem mahalle sakini ile hem de devlet kurumlarıyla iletişim içersinde olmak lazım. Eğer iletişim içersinde olursak sorunlar çözülür. 2001 yılından bu yana mahallemizde büyük bir gelişme var. En büyük beklentimizin arasında 2020 yılında yapılacak olan Dünya Dağ Bisiklet Şampiyonası’nın ev sahipliğini yapacağız. Yani çeşitli yabancı ülkelerden insanlarımı mahallemizde ağırlayacağız. Bunları ağırlarken bizde komşuluk ilişkilerimizi geliştirerek bu insanları evlerimize bile misafir edebiliriz. Böyle bir şampiyonanın mahallemizde yapılmasının çok önemli bir fırsat olduğuna inanıyorum” dedi.

Bu haber toplam 305 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur