KARAMAN PARK ACİLEN BİTMELİ23 Mayıs 2019, Perşembe

15 YILDIR MUHTAR

1962 Geyve Alifuatpaşa doğumlu olduğunu belirten Muhtar Mustafa Çalık, “İlk ve ortaokulu Geyve’de tamamlandıktan sonra güreş sporu ile ilgilenmeye başladım. Daha sonra Belediyespor Güreş takımında görev yaparak 1980 yılında Konya’da Türkiye şampiyonu oldum. Ardından ise 15 yıl süreyle çeşitli kurumlarda idarecilik yaptım. 3 dönemdir Karaman’da muhtarlık yapıyorum. Mahalle halkımızın isteği üzerine 2004 yılında ilk muhtarlığa aday oldum. Ve 15 yıldır muhtarlık yapıyorum. Azalarımı seçerken efendi, dürüst ve çalışkan olmalarına bakıp seçtim” dedi.

KAPALI PAZARYERİ YAPILMALI

Mahallenin temel sorunlarından da bahseden Muhtar Çalık, “Mahallemiz yaklaşık 5 bin hane olup, 9 bin 265 seçmen ile 20 bin’e yakın nüfusumuz var. Mahallemizin temel sorunlarının başında başıboş gezen köpek sorunu var. İkincisi ise çöp sorunu. Ada içerisindeki yolların bozuk olması. Bunun yanı sıra kapalı pazaryeri eksikliğimiz var. Bu projenin hayata geçirilmesini istiyoruz. Ada içerisinde bulunan ve çoğunun kırık olan oturma guruplarının yerlerini tespiti ve yenileri ile değiştirilmeli. İhtiyaç duyulan bölgelere en az 4 adet jimnastik aletleri gerekmektedir’’ diye konuştu.

SAĞLIK MERKEZİ 

Tasarruf tedbirlerinden dolayı atılda bulunan iş merkezlerinin sağlık merkezi olmasını istediğini belirten Karaman Muhtarı, “Aydınlatma konusunda büyük sıkıntı içerisindeyiz. Bazı sokak lambaları yanmıyor. Yetkililer geliyor tamir ediyor ama kısa süre sonra tekrar arızalanıyor. Mahallemizdeki gençlerimize spor alışkanlığı kazandırılması için atılda bulunan 700 metre karelik bir işyerinin spor merkezi olarak Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile protokol imzalamıştık. Ancak müdür değişimi olduğu için şuan bir girişim yapılmadı. Acilen yeni Gençlik ve Spor İl Müdürümüzün bu konuyu çözmesini istiyoruz” dedi.   

SOSYAL TESİS

Karaman’da yapılması düşünülen projelerden de söz eden Muhtar Çalık, “Arıtma tesislerinin hemen yanı başındaki Camili-Karaman arasındaki alana insanlarımızın rahat yürüyebileceği, oturup dinlenebileceği, bisiklet sürülebileceği ve içerisinde spor aletlerinin de yer alacağı sosyal bir tesis projemiz var. Bunun yanı sıra yaklaşık 30 dönümlük alana bir temalı park yapılması istiyoruz. Mahallemizde ihtiyaç duyduğumuz en az 2 adet mini futbol ve basket sahası istiyoruz. Bu talepleri belediyeye aktardık.  Büyükşehir Belediyesi tarafından 2018’de başlayıp ta ancak bitirilmeyen ve yarım kalan Karaman Park’ın acilen bitirilmesini talep ediyorum. Doğa Koleji’nin hemen yanı başındaki 10 dönümlük araziye lise yapılması için girişimlerde bulunduk. Acilen buraya lise yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu. 

SAKARYASPOR BİZİM MARKAMIZ

Sakaryaspor ile ilgili düşüncelerini de ifade eden Karaman Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık, “Benim oğlum da futbol oynuyor. Sakaryaspor bizim markamız. İnşallah birinci lige çıkar. Ben eski bir güreşçiyim. Hendek bu konuda çok başarılı. Ama ben isterim ki il bazında da güneş sporuna önem verilsin. Çünkü güreş bizim ata sporumuzdur” dedi. 

İLÇE OLMA İSTEĞİ

Herkese eşit davrandığını ifade eden Muhtar Çalık, “Biz burada eşitlik olması için ve huzur içinde yaşanması için herkese eşit davranmak zorundayız. Kimseyi öteleyecek durumumuz yok. Birlik beraberlik kardeşlik içinde yaşamamız lazım. Eğer tüm hizmetlerimiz yapıldığı takdirde 5 yıl içerisinde mahallemizin daha güzel olacağını düşünüyorum. Bunun yanı sıra Karaman, Camili ve Korucuk Mahallesi ile birlikte bir ilçe olması konusunda tartışmak lazım. Ama her şeyden önce muhtarların istemesiyle yapılacak bir mevzu değil. Milletvekillerimiz, il başkanlarımız, belediye başkanlarımız bu işe sahip çıkmalılar” diye konuştu.

Bu haber toplam 271 defa okundu.

Resim Galerisi