SRT Yayın Akışı - 20.06.2019
Son Dakika

KANAL TEHLİKE SAÇIYOR21 Mayıs 2019 - 11:18, Salı

Haberin Fotoğrafları

Yazı İşleri Müdürümüz Saim İşçi, Adapazarı Acıelmalık Mahalle Muhtarı Fikri Sezer’e mahallenin sorunlarını sordu.

Üç dönemdir Adapazarı Acıelmalık Mahalle Muhtarı olarak görev yaptığını ifade eden Fikri Sezer, “3 dönemdir muhtarlık yapmaktayım. Deprem öncesi mahallemiz bir köydü. Şimdi ise Büyükşehir yasasıyla birlikte mahalleye dönüştürüldü. 10 yıldır muhtarlık görevimi sürdürüyorum. Muhtar olmamı köy halkı istedi. Bende isteklerini kırmayarak muhtarlığı kendime görev bildim. Azalarımızı da halkın içinden, mahallemizi iyi tanıyan, işini şefkatle yapan kişilerden seçtik” dedi.

SADECE ÇÖP BİDONU BIRAKTILAR

Mahallenin temel sorunlarından da bahseden Muhtarı Fikri Sezer, “Mahallemiz yaklaşık 160 haneden oluşmaktadır. 420 seçmeni olup 700 nüfusuna hitap etmektedir. Mahallemizin temel sorunlarına gelince ise burası köyden mahalleye dönüştürüldükten sonra buraya sadece çöp bidonları bırakıldı. Hiçbir şekilde altyapımız yok. Ayrıca çocuk parkımızın hemen yanı başında üstü açık bir kanal var. Bu kanal büyük tehlike saçıyor. Çocuklarımız düşme tehlikesiyle karşı karşıya. Bu kanalların üstünün kapatılmasını istiyoruz. Çocuk parklarının sayıların arttırılmasını istiyoruz” diye konuştu.

HERKES SALON TUTAMIYOR

Yapılmasını istediği projelerden de söz eden Muhtar Sezer, “Mahallemize bir kuran kursu ve imam evi kazandırmak istiyoruz. Camimizin şadırvanını hayırsever bir iş adamımız yaptı. Şimdi ise kuran kursu ve imam evi binası için tuğlamız hazır. Büyükşehir ve Adapazarı Belediyesi’ne bu konuda dilekçe vererek yardımlarını bekliyoruz. Bunun yanı sıra parkın içinde bulunan spor alanını üstünü kapatarak buraya düğün cemiyetleri veya cenaze taziye yerleri olarak kullanılmasını arzu ediyoruz. Herkesin maddi durumu elvermiyor, salon tutamıyor” dedi.

 HALKIN FİKRİNİ ALIYORUZ

Halkla iç içe olduğunu ifade eden Sezer, “Vatandaşlarımızla toplantı yaparak, büyüklerimizin ve küçüklerimizin fikirlerini alarak bu dengeyi sağlıyoruz. Mahallemizin isteklerini bizlerde ilgili mercilere iletmekteyiz. Bu göreve hizmet için geldik. Mecburen bu tempoya ayak uydurmak zorundayız.  Projeler gerçekleşirse mahallemiz çok güzel olacak. Gerçekten bunlara çok ihtiyacımız var. Düşünün mahallemizde bir cemiyet var diyelim. Ve yağmur yağdı ne olacak o cemiyet biter. Ama kapalı alan olsa problem çözülür. O bakımından bu tür projelerin hayata geçirilmesi bizim için anlamlı. Bizim mahallenin çoğu tarımla uğraşır. Gençler ise başka işlerde çalışıyor. Burada çoğu vatandaş mısır ekiyor. Mısır ucuz. Mazot, gübre, ilaç, tohum pahalı. Bende çiftçilik yapıyorum. Girdi maliyeti en az yüzde 100 zamlı. İnşallah hükümet iyi bir destek verirde yüzümüz güler” ifadelerini kullandı. 

Bu haber toplam 353 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur