SRT Yayın Akışı - 18.07.2019
Son Dakika

MİLLİ TREN YIL SONUNDA RAYLARDA18 Mayıs 2019 - 09:45, Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) çalışanları iftarda bir araya geldi. TÜVASAŞ Genel Müdürü İlhan Kocaarslan konuşmasında; "Gövde üretim fabrikamızı üretime hazır hale getirdik. İnşallah yılsonu itibarıyla 160 kilometre hızla giden elektrikli milli trenle

TÜVASAŞ Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen programa,  Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Garnizon Komutan Vekili Albay Salih Üstündağ, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit ile kurum çalışanları ve yakınları katıldı.

ŞİRKET CİROSU  2’YE KATLANDI

TÜVASAŞ Genel Müdürü İlhan Kocaarslan, burada yaptığı konuşmada, Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını temenni etti. Geçen yıl söyledikleri tüm hedefleri gerçekleştirdiklerini, set üretimini iki katına çıkardıklarını, bakım-onarım araçlarındaki sayıyı yüzde 50 arttırdıklarını, ayrıca parktaki araçların bekleme süresini 36 aydan 4 aya, araçların acil müdahalesini 30 günden 1 güne indirdiklerini belirten Kocaarslan, şirketin cirosunu 2 yıl içerisinde 2'ye katladıklarını söyledi.

 ÜRETİME HAZIR

Kocaarslan, görevlendirildikleri Milli Tren Projesini büyük ölçüde tamamladıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:"Gövde üretim fabrikamızı üretime hazır hale getirdik, tüm tasarım projelerimizi tamamladık, şu anda milli trenimizi birleştirme sürecini yapmaktayız. İnşallah yılsonu itibarıyla 160 kilometre hızla giden elektrikli milli trenlerimizi raylara indireceğiz. TÜVASAŞ, ülkemizdeki demir yolu sektöründeki gelişmelerden vazife çıkartarak ülkemizin ithal ettiği yüksek hızlı tren setlerinin tasarım projelerini de başlatmış durumdadır. Yılsonu itibarıyla bu tasarım projelerimiz inşallah bitmiş olacak, 2020 yılının sonunda bu proje de üretilmiş olarak raylara indirilecektir. Bu başarıları TÜVASAŞ ailesi olarak geceli gündüzlü hep birlikte çalışarak gerçekleştirdik. TÜVASAŞ çalışanlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum, onları tebrik ediyorum" Program, iftarın ardından yapılan dua ile sona erdi.

Bu haber toplam 156 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur