SRT Yayın Akışı - 18.06.2019
Son Dakika

AFAD SAÜ'DE AFET EĞİTİMİ VERDİ17 Nisan 2019 - 16:45, Çarşamba

Sakarya Üniversitesi Gönüllü Doğal Afet Arama Kurtarma Birimine AFAD tarafından ‘Temel Afet Bilinci ve Yangınlara Müdahale’ eğitimleri verildi.

Sakarya Üniversitesi akademisyenleri ve çalışanları tarafından kurulan SAÜ Gönüllü Doğal Afet Arama Kurtarma Birimine ‘Temel Afet Bilinci ve Yangınlara Müdahale’ eğitimleri verildi. Eğitime AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, arama kurtarma birimi ve AFAD gönüllü birimi katıldı.

YANGIN VE AFET

İş güvenliği uzmanı ve AFAD gönüllüsü Aytekin Çırpar katılımcıları yangında yapılması gerekenler konusunda bilgilendirdi. ‘Temel Afet Bilinci’ programında ise İl Müdürü Kaşkaş afet gönüllülerine afetler hakkında bilgi verdi. Eğitim sonunda katılımcılara belge verildi.

DAHA HASSAS

İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, 1999 Marmara depremini hatırlatarak, ‘Özellikle biz kamu görevlileri olarak afetlerle ilgili bilgi sahibi ve daha hassas olmak zorundayız. Bu anlamda çevremizdeki vatandaşlarımıza da örnek olmalıyız ve onları afetler konusunda bilgilendirmeliyiz. Sakarya Üniversitemize kurdukları Arama / Kurtarma Birimi için teşekkür ediyorum’ dedi.  

Bu haber toplam 224 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur