SRT Yayın Akışı - 23.07.2019
Son Dakika

İLKOKUL ÇAĞI OYUN ÇAĞI15 Nisan 2019 - 10:22, Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

Adabilim Okulu 1. sınıf öğrencileri "Paralarımızı Tanıyalım" konusunu sınıf içi bir etkinlikle öğrendi

Sıralarını alışveriş tezgâhına dönüştüren öğrenciler hem kendi aralarında alışveriş yaptılar, hem de paraları tanıyarak hesap yapmayı öğrendiler.

İlkokulda ve özellikle 1. Sınıflarda öğrencilere eğlenerek öğretmeyi hedeflediklerini belirten sınıf öğretmeni Ayşe Şen “ İlkokul çağı çocukları, oyun çağı çocuklarıdır. Eğlenmeye, hareket etmeye, gülmeye, kendilerini rahatça ifade etmeye ihtiyaçları vardır. Evet eğitim ciddi bir iştir ancak kendi öğrencilik yıllarımıza döndüğümüzde suratlarında ciddiyet olan öğretmenlerimizi ve onların sıkıcı derslerini değil, yüreğimize dokunan, bizimle içten ve sıcak bir iletişim kuran öğretmenlerimizi ve eğlenceli sınıf ortamlarımızı hatırlarız. Hayatımızın en mutlu, doğal ve eğlenceli dönemidir çocukluğumuz. İşte bu yüzden biz öğrencilerimize Adabilim Okulları olarak keyif alarak, eğlenerek öğrenmelerine olanak sağlıyoruz” dedi.

Yarının sağlıklı ve güçlü bireyleri için çocuklara vereceğimiz eğitim öğretim de doğal gelişimlerine uygun olması gerektiğini ifade eden Şen, “Gülmeliler, oynamalılar, eğlenmeliler ve eğlenirken öğrenmeliler. Yüzlerindeki küçücük bir gülümsemenin sebebi olduğumuzu bilmek bile bize harika duygular hissettirecektir. Gülümseyebilen, arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle eğlenmekten haz duyabilen, etrafına neşe saçabilen çocuklar, ileride hayatın onlara yükleyeceği sorumlulukları ve görevleri yerine getirirken daha pozitif bir bakış açısına sahip olabileceklerdir” dedi.

Bu haber toplam 152 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur